Zalety pionowych flag firmowych

flagi różne
13 listopada, 2023

Zalety pionowych flag firmowych

Chociaż na przestrzeni ostatnich lat coraz więcej działań marketingowych przenosi się do sieci, przestrzenne nośniki reklamowe cały czas są popularne. Skutecznym i popularnym sposobem na przyciągnięcie uwagi przechodniów lub uczestników wydarzenia jest ustawienie firmowych flag. Opcja ta daje szerokie możliwości personalizacji – można wykonać uniwersalny wydruk z logiem przedsiębiorstwa lub nawiązać do konkretnego wydarzenia.

Flagi – czy warto je mieć?

pionowe flagi firmoweOsoby, które będą wielokrotnie obserwowały flagi, będą lepiej kojarzyły daną firmę. Do wykonywania firmowych flag wykorzystuje się tkaniny syntetyczne, takie jak poliester. Umieszcza się je na elastycznych masztach z włókna szklanego. Taki maszt powinien być dopasowany wielkością oraz kształtem do tkaniny. Nadruk na fladze można wykonać z jednej lub z obu stron. Do nanoszenia wydruku wykorzystuje się metodę offsetową, sublimację lub druk cyfrowy, zależnie od nakładu. Po wykonaniu nadruku jest on odporny na działanie czynników atmosferycznych, dlatego z flag firmowych można korzystać także podczas wydarzeń organizowanych na świeżym powietrzu. Osoby chcące wykorzystywać flagi wielokrotnie, nie muszą się obawiać o zabrudzenia lub zagniecenia – po zdjęciu materiału z masztu można go prać i prasować zgodnie z zaleceniami producenta. Osadzone na masztach pionowe flagi firmowe mogą mieć wysokość od kilkudziesięciu centymetrów do nawet kilku metrów.

flagi różne Flagi XXL mają około 5 metrów wysokości. Takie maszty są widoczne z daleka i doskonale nadają się do zaznaczenia pozycji firmy na wydarzeniu. W przypadku większych flag, które wymagają dodatkowego obszycia, kolor nici powinien być dobrany do nadruku, żeby się nie wyróżniać. Ze względu na technologię druku wielkoformatowego kolory na fladze muszą mieścić się w palecie CMYK. Zestaw, na który składa się flaga i maszt, można zdemontować i wygodnie transportować oraz przechowywać. Flagi z logo firmy przydadzą się na każdej imprezie branżowej lub lokalnej. Przy silnej wichurze należy schować lub dodatkowo zabezpieczyć maszty. Największe flagi firmowe pozwalają już z daleka dostrzec i zidentyfikować firmowe stoisko.

Kolory na fladze zachowają swój oryginalny wygląd przez wiele lat, ale długotrwała ekspozycja na światło słoneczne przyspieszy proces płowienia. Tkanina poliestrowa cechuje się wysoką sprężystością, dzięki czemu jest bardzo odporna na zaginanie oraz odkształcanie. Do usuwania trwałych plam należy używać łagodnych detergentów. Flagi wykonane z poliestru nie chłoną wody, dzięki czemu powiewają nawet podczas deszczu.