Zalety jezdnego rusztowania Krause ProTec

budowa - rusztowanie
31 sierpnia, 2023

Zalety jezdnego rusztowania Krause ProTec

Prace na wysokościach można wykonywać na podestach, drabinach lub rusztowaniach. Nie zawsze trzeba rozkładać duże stacjonarne rusztowanie – w miejscu z równą nawierzchnią można wykorzystać rusztowanie jezdne. Jego główną cechą są kółka, które pozwalają na wygodne przestawianie rusztowania bez potrzeby składania i rozkładania.

Pozwala to zaoszczędzić czas i szybko zrealizować powierzone zadania

jezdne krause protecKółka można zablokować. Przed przystąpieniem do pracy należy sprawdzić, czy maksymalna wysokość robocza rusztowania jest wystarczająca. Oferowane przez firmę Krause rusztowania spełniają rygorystyczne normy techniczne. Norma PN EN 10004-1 określa sposób, w jaki określa się nośność rusztowania. Jest ona liczona w kilogramach na metr kwadratowy. Specjalne poręczne pozwalają na zabezpieczenie pracowników przed upadkiem z rusztowania. Rusztowanie jezdne ma budowę modułową, co oznacza, że można dopasować jego wymiary do określonych warunków pracy. Maksymalna wysokość aluminiowego rusztowania ProTec to 14,3 metra. Poręczne posiadają 6-punktowe mocowanie, co zapewnia dużą stabilność całej konstrukcji. Stężenia ukośne rozkładają masę na całą konstrukcję, a ich kształt nie utrudnia pracy.

budowa - rusztowanie Pomosty mogą być oddalone od siebie na odległość dwóch metrów. Rusztowanie jezdne Krause ProTec posiada podesty wyposażone w burty ochronne. Producent zadbał o to, żeby korzystanie z rusztowania było bezpieczne dla pracowników. Wewnętrzna strona ramy pionowej posiada specjalne antypoślizgowe szczeble, które chronią przed upadkiem. Ramy pionowe można ze sobą łączyć. Pomost pokryty jest specjalną warstwą ochronną, która zabezpiecza go przed działaniem warunków atmosferycznych. Dodatkowo posiada warstwę antypoślizgową. Wmontowane w rolki jezdne regulatory pozwalają na niwelowanie różnic w wysokości, które wynikają z nierówności podłoża. Chcąc wykorzystać rusztowanie ProTec na wysokości powyżej 730 centymetrów, można wykorzystać specjalne podpory, które zwiększają stabilizację całej konstrukcji.

Rusztowanie jezdne Krause ProTec wykonane jest z aluminium, co zapewnia dużą wytrzymałość na uszkodzenia, wysoką siłę nośną oraz odporność na warunki atmosferyczne. Można z niego korzystać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. W zestawie znajdują się cztery rolki jezdne oraz wszystkie elementy do konstrukcji rusztowania. Dodatkowe stalowe stopy stabilizujące pokryte są cynkiem. Montaż rusztowania jest szybki, a stężenia ukośne wyposażone są w rozwiązania techniczne, które jeszcze go przyspieszają.