Zalety domów drewnianych

domki drewniane
1 czerwca, 2022

Zalety domów drewnianych

Po pewnym okresie przerwy, ponownie bardzo dużą popularnością zaczęło cieszyć się budownictwo wykorzystujące jako podstawowy surowiec drewno. W przypadku zastosowaniu odpowiedniej technologii budowy, tak tworzone budynki okazują się być z jednej strony bardzo trwałe, z drugiej zaś ich koszty budowy są znacznie niższe.

Szybko stawiane domki

domki drewnianeWarto pamiętać także o tym, że domki takie prezentują się w bardzo atrakcyjny sposób, zupełnie inny niż ma to miejsce w przypadku budynków murowanych. Równie ważną zaletą, bezpośrednio związaną z tak tworzonymi budynkami, jest ich zdecydowanie krótszy czas budowy. W większości przypadków, domki drewniane w Warce związane są z czasem trwania ich budowy nie przekraczającym nawet trzech miesięcy. Jest to znacznie krótszy okres, niż ma to miejsce w przypadku budowy domu murowanego o porównywalnych rozmiarach, gdzie czas budowy przekracza często kilkanaście miesięcy. Wszystko to związane jest z faktem, że drewno jako podstawowy materiał konstrukcyjny nie wymaga czasu na tak zwane “wiązanie” się poszczególnych elementów konstrukcyjnych takiego właśnie budynku.

domki drewnianeBudynki z drewna, z racji innej techniki niż budowy, można budować praktycznie o każdej porze roku. W przypadku małych budynków budowanych z drewna, większość osób zwraca również uwagę na niszę koszty ich budowy, w porównaniu do budowy domu murowanego. Szczególnie można to zaobserwować, zastanawiając się nad budową domu szkieletowego. W ich przypadku, projekty konstrukcji mogą nie przekraczać kwoty nawet 100 tys złotych, co jest kwotą nawet kilkukrotnie niższą niż ma to miejsce w przypadku budynków murowanych. Domy, wybudowane w znacznej części z drewna, zapewniają również znacznie bardziej korzystny dla zdrowia człowieka mikroklimat, którego nie da się osiągnąć w przypadku domu murowanego. Następuje bowiem w przypadku tak tworzonych budynków, samoistna cyrkulacja powietrza pomiędzy wnętrzem budynku, a jego otoczeniem. Dzięki temu, następuje również proces samoregulacji wilgotności, oraz samoczynnego wytwarzania znajdujących się w drewnie olejków eterycznych. W przypadku domów drewnianych, raczej nie występują tak powszechne w przypadku domów murowanych, problemy z wilgocią, czy też pleśnią. Domy, wybudowane z drewna, po krótkim okresie przerwy, ponownie cieszą się bardzo dużą popularnością.

Mieszkanie w takim domu, okazuje się być szczególnie komfortowe, co szczególnie można docenić latem, w okresie upałów. Następująca w takich domach samoistna cyrkulacja powietrza powoduje, że poziom wilgotności w budynku będzie zdecydowanie bardziej komfortowy, niezależnie od warunków zewnętrznych.