Zakup i wynajem mieszkania

mieszkania
4 marca, 2016

Zakup i wynajem mieszkania

Osoby poszukujące działki pod budowę domu lub nowego mieszkania na własność są już przekonane do tej formy nabycia nieruchomości. Warto jednak zastanowić się co będzie bardziej opłacalne. Czy kupując nowe mieszkania podejmujemy rozsądną decyzję? Być może najem byłby lepszy.

Wynajem mieszkania rozwiązaniem tymczasowym

mieszkaniaWiadomo, że rynki lokalne i regionalne prezentują się różnie, więc trudno udzielić w tym zakresie uniwersalnej odpowiedzi. W miastach takich jak Leszno podaż nowych mieszkaniach na osiedlach typu gronowe zacisze jest całkiem spora. Ceny również prezentują się dosyć atrakcyjnie, szczególnie jeżeli porównamy je z kwotami, które możemy znaleźć w największych aglomeracjach miejskich w naszym kraju. Nie możemy zapominać, że to popyt kształtuje podaż, ale jednocześnie od struktury podaży uzależnione są bieżące możliwości. Trudno oczekiwać, że wszystkim podmiotom na rynku będzie odpowiadać standard oferowany przez gronowe zacisze i podobne osiedla, szczególnie w zakresie lokalizacji. Z drugiej strony na rynku wtórnym i pierwotnym jest również cała mas ofert wynajmu mieszkania Leszno i warto się im przyjrzeć Jeżeli nie mamy pewności czy lepszym rozwiązaniem będzie zakup na własność czy wynajęcie to należy porównać oferty z obu tych sektorów. W tej chwili nie jest to zbyt trudne ze względu na fakt funkcjonowania wielu serwisów ogłoszeniowych, na których aż roi się od interesujących nieruchomości. Część z nich jest oddawana w najem przez właścicieli, którzy chcą czerpać korzyści z umów najmu, a inne to zwykłe ogłoszenia o sprzedaży. Może zdarzyć się tak, że w jednym mieście bardziej opłacalne będzie wynajęcie mieszkania, a winnym lepszym rozwiązaniem będzie zakup.

Lokalne i regionalne uwarunkowania to aspekty, których nie należy pomijać jeżeli zależy nam na podjęciu trafnej decyzji. Musimy też zdawać sobie sprawę, że ta sytuacja jest dynamiczna i z biegiem czasu może ulec zmianie.