Zakładanie ogrodów Warszawa i pomysły z wodą

Zakładanie ogrodów Warszawa
8 maja, 2016

Zakładanie ogrodów Warszawa i pomysły z wodą

Przestrzeń pełniła dla mnie bardzo ważną rolę. Po wybudowaniu swojego wymarzonego domku jednorodzinnego chciałem zaangażować się w coś więcej. Fascynowałem się różnymi formami kształtowania i kreowania przestrzeni. Miałem sporą działkę dlatego zatrudniłem architekta krajobrazu, aby zaprojektował mi wodne ogrody.

Zakładanie ogrodów w Warszawie nie było łatwe

Zakładanie ogrodów WarszawaTa sztuka była znana od starożytności. Ja chciałem wprowadzić dzięki temu harmonię oraz równowagę. Dzięki temu nawadnianie ogrodów było mało wymagające. Również zależało mi na miłym spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Po wyjściu z pracy potrzebowałem relaksu, a taki kojarzył mi się tylko z przyrodą. Taka pielęgnacja ogrodów wodnych jest dużo bardziej wymagająca. Musiałem zainwestować w odpowiednie filtry czyszczące wodę. Nie mogłem kupić byle jakiego sprzętu, ponieważ mógł wszystko zepsuć. Na szczęście architekt polecił mi bardzo dobrego producenta, który produkował wysokiej klasy sprzęt. Także wraz z żoną musiałem wybrać piękną fontannę. Ona miała znajdować się w samym centrum naszego cichego zaułka. Takie zakładanie ogrodów Warszawa nie było łatwe. Do tego zadania przyjechała ekipa z Warszawy, która sprowadzała specjalne gatunki roślin. Środowisko wodne było specyficzne i nie każda mogłaby się zaaklimatyzować. Ostatecznie wszystko wyglądało idealnie.

Fontanna połączona z białą kostką brukową, szum wody i zielone rośliny były czymś genialnym. Teraz każdemu polecam właśnie takie rozwiązanie. Jednak ma ono swoje wady. Najwięcej pracy jest przy pielęgnacji. Glony są prawdziwą zmorą ogrodnika.