Zabezpieczenie domu przed wilgocią

hydroizolacja
2 maja, 2016

Zabezpieczenie domu przed wilgocią

Posadowienie domu na wilgotnym gruncie lub podłożu, które powoduje problemy z odpływem wody opadowej może okazać się sporym problemem.

Zabezpieczenie domu przed wilgocią jest bardzo ważne

hydroizolacjaNie od dzisiaj wiadomo, że skutki zbyt wysokiej wilgotności środowiska mają zgubny wpływ zarówno na stan techniczny samego budynku, jak i również na zdrowie domowników. Najlepiej dokładnie przemyśleć wybór działki budowlanej oraz konkretne miejsce, w którym zamierzamy budować dom. Jeżeli jednak nie mamy wyjścia i nie posiadamy komfortu w zakresie wyboru różnych lokalizacji siedliskowych to nadal wiele zależy od naszych decyzji, które podejmujemy na etapie wykonywania projektu budowlanego oraz w momencie realizacji prac budowlanych. Wiadomo, że w przypadku walki z wilgocią nieodzownym elementem będzie odpowiednia izolacja przeciwwodna domu. Do tego warto też zadbać o to, żeby izolacja przeciwwilgociowa była szczelna w skuteczny sposób zabezpieczała wszystkie pomieszczenia w budynku. Szczególnie istotną rolę pełni izolacja piwnicy ze względy na fakt, że to właśnie ta cześć domu ma największy kontakt z podłożem. W przypadku wilgotnego gruntu hydroizolacja piwnicy jest bezwzględnie wymagana. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług hydrogeologicznych dzięki którym będziemy mogli poznać dokładne właściwości gruntu. Powinniśmy wiedzieć w jakim miejscu mamy zamiar wybudować dom. Nowoczesne izolacje przeciwwodne potrafią skuteczne zabezpieczyć dom przed wilgocią, ale musza być one dopasowane do panujących warunków.

Wybór nieodpowiednich środków może narazić nas w przyszłości na wysokie wydatki związane z osuszaniem powietrza i zwalczaniem pleśni ze ścian.