Wykończenie hydrauliki i przyłącza gazowe

przyłącza gazowe
27 lipca, 2016

Wykończenie hydrauliki i przyłącza gazowe

Jakiś czas temu mój brat się budował i gdy doszedł już do pewnego momentu poprosił mnie, żebym pomógł mu w wykańczaniu, jak tylko dostanę urlop. Oczywiście postarałem się jak najszybciej i udało mi się dostać dwa tygodnie później na dwa tygodnie, więc pojechałem do niego i wzięliśmy się za pracę.

Przyłącza gazowe w Łodzi w domu brata

przyłącza gazowePo pierwsze ja kładłem instalację elektryczną a on robił przyłącza gazowe w Łodzi, które później i tak hydraulik z certyfikatem musi sprawdzić. Po zrobieniu tego, wzięliśmy się sami za centralne ogrzewanie. Ja u siebie robiłem również sam, przez co wiele się nauczyłem więc miałem nadzieję, że tym razem pójdzie już z górki. Usługi hydrauliczne nie wchodziły w grę, ponieważ jak wiadomo podczas budowy pieniądze mocno uciekają, więc chcieliśmy trochę oszczędzić. Centralne ogrzewanie nie jest aż tak trudne do wykonania, jak mogłoby się wydawać, jednak nie oszukujmy się, że każdy zrobi to tak, jak się należy za pierwszym razem, jednak z racji, że ja miałem już to za sobą miałem doświadczenie. Zaprojektowaliśmy więc to tak, jak miałoby być zrobione. To nam zajęło cały dzień. Od bladego świtu do nocy, oczywiście wraz z pierwszymi przygotowaniami. Przygotowania obejmowały wywiercenie otworów tam, gdzie to byłoby potrzebne. Następnego dnia trzeba było dowieźć materiał i wzięliśmy się za pracę. Najgorzej jest zawsze zacząć. Później już jakoś idzie. Tak było też w tym przypadku. Jakoś zaczęliśmy i powoli szło. Tutaj to do tego, tamto do tamtego, czegoś nie pamiętamy to zajrzeliśmy do internetu i już wiedzieliśmy jak zrobić.

Wszystko szło dobrze. Ostatecznie poszło na tyle dobrze, że w tydzień skończyliśmy całe centralne. Co prawda w międzyczasie przyjechał do nas jeszcze nasz tata i nam pomógł dokończyć wszystko tak jak się należy.