Wybieramy basen kąpielowy

baseny kąpielowe
3 maja, 2016

Wybieramy basen kąpielowy

Jedną z podstawowych determinant wpływających na wybór konkretnego basenu ogrodowego czy kąpielowego jest dostępna powierzchnia. Nie wszystkie osoby nabywają działki o dużej powierzchni. W wielu przypadkach działki budowlane mają niewielką powierzchnie, która pozwala jedynie na budowę domu jednorodzinnego oraz niewielkiego ogrodu.

Baseny kąpielowe mają zróżnicowane rozmiary

baseny kąpieloweWybierane baseny ogrodowe powinny być ściśle dopasowane do powierzchni, którą możemy przeznaczyć do tego rodzaju zastosowań. Jest szczególnie ważne jeżeli wybieramy kopane baseny ogrodowe o stałym charakterze. Jeżeli sięgamy po baseny kąpielowe o składanej konstrukcji to zawsze mamy możliwość demontażu i przeniesienia go w inne miejsce, natomiast w przypadku basenów kopanych nie ma takiej możliwości. Zazwyczaj producent basenów posiada w swojej ofercie zróżnicowane rozmiary, ale dobrze jest zapoznać się z ofertami w kilku różnych firmach. W ten sposób możemy zyskać dostęp do większej liczby konfiguracji w zakresie wysokości, szerokości i długości basenu. Pamiętajmy również, że zadaszenia basenów nie są tanie, a ich koszt jest w znacznym stopniu uzależniony od powierzchni basenu, który jest przez taki zadaszenie pokryty. Zazwyczaj wymiary basenu korelują z jego ceną. Kwestia ceny również jest dosyć istotna, a dla wielu osób ma ona kluczowe znaczenie. Nie ma sensu wybierania zbyt dużego wariantu, który w znacznym stopniu obciąży nasz budżet.

Wiadomo jednak, że rozmiary powinny być też dopasowane do potencjalnej liczby użytkowników, którzy będą mogli korzystać z basenu. Jak widać możliwości kształtowania swojej decyzji mamy całkiem spore i to nie tylko w kontekście samej powierzchni basenu kąpielowego.