Uchroń się przed zawilgoceniem ścian – ocieplanie poddasza pianką

ocieplanie poddasza pianką
27 marca, 2016

Uchroń się przed zawilgoceniem ścian – ocieplanie poddasza pianką

Skutki zawilgocenia ścian naszego domu mogą mieć fatalny wpływ na naszą sytuację finansową, gdyż w najbardziej niekorzystnych przypadkach wymuszą one na nas po prostu działania remontowe, których nijak nie będziemy mogli uniknąć.

Skuteczne ocieplanie poddasza pianką

ocieplanie poddasza piankąHydroizolacja zupełnie nieobecna bądź nieskuteczna, która przepuszcza wilgoć, będzie niestety gwoździem do trumny atrakcyjności naszych wnętrz w trakcie zalania. Hydroizolacja nie zatrzymująca wilgoci lecz pozwalająca jej wnikać w ściany to niestety jedna z przyczyn pojawiania się na nich grzyba, czy też innych wielce nieciekawych i problematycznych skutków jej obecności. Wyłącznie jeśli skonsultujemy się z ludźmi wiedzącymi jak hydroizolacja powinna być wykonana oraz zapłacimy za odpowiednią jej realizację będziemy przygotowani na ewentualność występowania zalań.
Mogą one niestety skutkować zrujnowaniem ścian naszego domu, pojawieniem się pleśni, pękaniem ich czy odpadaniem płytek. Niewielka oszczędność jaką ponieśliśmy z tytułu nie zainstalowani hydroizolacji okaże się zatem wielokrotnie nadgoniona wydatkami na usuwanie problemów spowodowanych zawilgoceniem. Ocieplanie poddasza pianką-Białystok powinno być standardową procedurą przy stawianiu domu. Trzeba też koniecznie korzystać z doskonałych systemów hydroizolacyjnych oferowanych między innymi w mieście Białystok, nie oszczędzając na ich szczelności i skuteczności działania.

Istotne są izolacje natryskowe – dobrze wykonane ocieplanie pianką to bezproblemowe spędzenie w domu zim, bez przeciągów i słonych rachunków za usługi grzewcze.