Szafki dobrane do łazienki

szafki w łazience
1 października, 2023

Szafki dobrane do łazienki

W łazience powinny znaleźć się nie tylko takie elementy jak misa ustępowa, umywalka, czy wanna, ale także szafki i/lub półki na których można ustawiać różne rzeczy. W końcu gdzieś trzeba trzymać kosmetyki, czy środki czystości. Niestety, łazienka to też to pomieszczenie które często jest niewielkie, niewymiarowe, posiadające wnęki czy inne elementy które sprawiają, że wstawienie do niej dodatkowego elementu bywa problematyczne.

Szafki łazienkowe

praktyczna szafka łazienkowa z koszem na pranieJak zatem wcisnąć szafki do łazienki, by były one praktycznymi meblami, a nie czymś co zawadza? Do wyboru mamy szafki wolnostojące oraz do zabudowy. Te drugie to przede wszystkim szafki montowane pod umywalką. Pasują idealnie do każdego typu umywalek – zarówno tych podblatowych, jak i nablatowych. Szafki tego typu mogą być wręcz sprzedawane w komplecie z misami! Tutaj należy uważać na to, by szafka była co najmniej kilkanaście centymetrów szersza niż misa i miała odpowiednio wycięty otwór – w przypadku umywalek wpuszczanych i podblatowych. Szafy wolnostojące, jak sama nazwa wskazuje, można stawiać w dowolnym miejscu i nie łączą się z innymi łazienkowymi elementami. Można je podzielić na modele stojące oraz wiszące. Te drugie mocuje się np. nad pralką czy toaletą, szczególnie jeśli są one we wnękach. Pozwalają na oszczędność miejsca, więc są polecane do małych pomieszczeń.

szafki w łazienceSpecyficznym ich rodzajem są szafki lustrzane. Te umieszcza się nad umywalką zamiast lustra. Składają się z jednej, dwóch lub trzech części, czasem mają ledowe podświetlenie na krawędziach. Także pozwalają na oszczędność przestrzeni, bo zamiast osobnej szafki i lustra mamy produkt. dwa w jednym. Szafki stojące pozwalają natomiast na przechowywanie dużej ilości rzeczy. Polecana jest szczególnie praktyczna szafka łazienkowa z koszem na pranie. Do jednych drzwiczek przymocowany jest metalowy kosz do którego wrzuca się brudne ubrania. Wtedy nie trzeba mieć osobnego pojemnika na pranie, który zagracałby przestrzeń. W dodatku ciuchy są schowane, więc nie czuć ich zapachu. Szafki stojące stosuje się wtedy kiedy w łazience chcemy mieć powieszone szlafroki, zapas ręczników, czy też np. mopa lub odkurzacz schowany. Szafki wiszące są lepsze na kosmetyki, leki, czy środki czyszczące, a także drobne akcesoria typu gąbki, myjki, czy szczotki.

Jak widać szafka łazienkowa niejedno ma imię. Stosuje się tu modele stojące i wiszące, z koszami na pranie, z lustrami, czy z podświetleniem, a także specjalne szafki do zabudowy pod umywalkę. Dzięki nim przechowywanie rzeczy w łazience będzie proste.