Schemat instalacji z płaszczem wodnym

Wkład kominowy
25 lutego, 2016

Schemat instalacji z płaszczem wodnym

Nowe technologie, kiedy są wprowadzane na rynek, zawsze budzą pełno pytań i wątpliwości. Póki nie zostaną bowiem przetestowane, przez zwykłych użytkowników, to nie wiadomo czy tak naprawdę są opłacalne.

Wkład kominowy wchodzi w skład schematu instalacji

Wkład kominowyDopiero niezależni klienci są w stanie obiektywnie ocenić, czy dana technologia jest warta inwestycji. Jak wiadomo większość domów w Polsce jest ogrzewanych za pomocą standardowych kotłów. Spala się w nich węgiel, drewno, ekogroszek, jak i również gaz czy olej opałowy. Wszystko w zależności od metrażu domku i prywatnych preferencji inwestorów. Ludzie nadal wybierają tą mało ekologiczną metodę, ponieważ cała instalacja jest niezwykle tańsza. Geotermalne pompy ciepła czy panele słoneczne kosztują bowiem nawet do kilku razy więcej, a to już zbyt duża inwestycja jak dla większości ludzi. Przeciętny wkład kominkowy żaroodporny nie jest jednak dużym wydatkiem. Zresztą podobnie jak wszystkie potrzebne do takiej instalacji rury kominkowe, nasady kominkowe i nowy wkład kominowy. Można więc się spokojnie zamknąć w kwocie kilku tysięcy złoty, szczególnie jeżeli wybierze się tańszy wkład kominkowy kwasoodporny. Jednak wielu ludzi zadaje się pytanie czy z taką instalacja można zastosować płaszcz wodny. Oczywiście, że można i potwierdzają to nie tylko opinie specjalistów ale również prywatni klienci. Nawet w piętrowym mieszkaniu można bez problemu bowiem zbudować taki system centralnego ogrzewania, aby zapewnił on komfortowe warunki. Tworzy się bowiem połączenie klasycznych grzejników z ogrzewaniem podłogowych. Co więcej w dobrze przemyślanych systemach jest również możliwe ogrzewanie wody użytkowej.

Jest to więc niezwykle komfortowa opcja, szczególnie dla ludzi, którzy nie mają wiele czasu na rozprowadzanie ciepła. Można ogrzać więc wszystkie pokoje, kuchnie, łazienkę i dostarczyć do nich ciepłą wodę.