Rodzaje kontenerów na gruz

kontener na gruz
26 października, 2023

Rodzaje kontenerów na gruz

Składowanie i utylizacja gruzu oraz odpadów poremontowych jest ściśle uregulowana prawnie. Robiąc nawet niewielki remont, nie można wyrzucać do osiedlowych kontenerów gruzu. Takie działanie znacznie utrudnia późniejszą segregację oraz utylizację zwykłych zmieszanych odpadów. Na terenie Piaseczna działają firmy, które są w stanie dostarczyć kontenery na gruz o różnej pojemności.

Kontenery na odpady

gruz do wyrzuceniaWykorzystuje się do tego pojazdy ciężarowe wyposażone w dźwigi samochodowe. Kontenery można ustawić w praktycznie dowolnym miejscu. Na dużych placach budowy i terenach rozbiórki najlepiej sprawdzają się kontenery na gruz o wysokiej pojemności, na przykład 36 lub 17 metrów sześciennych. Do takiego kontenera zmieści się gruz nawet z dużego remontu w obrębie jednego domu. Pojemne kontenery dobrze sprawdzają się także podczas wykonywania prac na terenach zielonych – można do nich wyrzucać gałęzie, liście czy ziemię. Do kontenerów na gruz o dużej pojemności z powodzeniem można wyrzucać także śmieci wielkogabarytowe, takie jak stare meble lub sprzęt AGD, chociaż warto to najpierw uzgodnić z firmą, która dostarczyła pojemnik. Duże kontenery można wykorzystywać nie tylko do składowania gruzu, ale też do transportu i przechowywania materiałów budowlanych, szczególnie sypkich.

kontener na gruzSzybki wynajem kontenera na gruz w Piasecznie umożliwia utrzymywanie wysokiego poziomu czystości przez cały okres trwania prac remontowych lub budowlanych. Wybierając rozmiar kontenera, warto wstępnie oszacować rozmiar oraz ilość odpadów. Pracownicy firm wypożyczających kontenery mogą w tym pomóc, wykorzystując swoje doświadczenie. Należy też uzgodnić, jakiego rodzaju odpady mogą być wyrzucane do kontenera na gruz. Materiały łatwopalne lub szkodliwe muszą być składowane i utylizowane osobno. Planując duży remont w mieszkaniu, można wynająć kontener o pojemności 7 metrów sześciennych. Jest on na tyle mały, że jego ustawienie pod blokiem nie będzie problematyczne, a jednocześnie zmieści się do niego gruz wraz z odpadami takimi jak stare drzwi czy okna. Wymieniając stolarkę, warto od razu zadbać o kontener, do którego będzie można wyrzucić stare drzwi oraz okna.

Przed zamówieniem kontenera, należy wyznaczyć i przygotować dla niego odpowiednie miejsce. Może być do tego potrzebna zgoda spółdzielni mieszkaniowej, jeśli teren należy do tego typu wspólnoty. Stawiając kontener na własnym terenie, wystarczy jedynie zadbać o dobry dojazd dla pojazdu ciężarowego oraz wygodny dostęp. Podstawienie kontenera już na początku remontu ułatwia dbanie o czystość.