Projektowanie ogrodów na Śląsku w stylu francuskim

Projektowanie ogrodów na Śląsku
27 maja, 2016

Projektowanie ogrodów na Śląsku w stylu francuskim

Ogród francuski, zwany także ogrodem w stylu barokowym, jak nie trudno się domyślić będzie przeciwstawieniem naturalnego i romantycznego ogrodu w stylu angielskim. Oczywiście nie które elementy nadal pozostają podobne.

Projektowanie ogrodów na Śląsku w stylu francuskim wymaga umiejętności

 

Projektowanie ogrodów na ŚląskuNiestety amator nie jest w stanie zróżnicować zakresu.  We francuskim ogrodzie wszystko powinno być zaprojektowane i idealnie wykonane co do milimetra. Projektowanie ogrodów na Śląsku w takim stylu wymagała na pewno ogromnych umiejętności, jeśli chodzi o planowanie przestrzeni. Często takie ogrody celowo różniły się poziomami, powstawały wzniesienia i małe spadki, dzięki temu można było eksperymentować i wprowadzać nowe rozwiązania. Przede wszystkim jednak zakładanie ogrodów francuskich odznaczała dokładność i precyzja. Wszystkie ścieżki musiały być proste i ładnie się krzyżować. Nie było mowy o krętych dróżkach. Do tego wszystkie rośliny były przystrzygane i modelowane. Często powstawały tam roślinne rzeźby, żywopłoty były idealnie równiutkie, a wszystkie klomby pasowały do siebie pod względem wielkości i kolorystyki. Poza roślinami obecne tam były także wielkie elementy architektoniczne, takie jak fontanny, rzeźny, czy labirynty wykonane z równo przystrzyżonych drzewek. Całość prezentowała się ozdobnie, monumentalnie i majestatycznie. Na pewno zakładanie ogrodów w stylu francuskim to nie jest zadanie dla każdego.

Osoba niedokładna czy niechlujna nigdy nie będzie w stanie oddać klimatu ogrodu francuskiego. Takie projektowanie ogrodów też powinno odbywać się na wielkich terenach, gdzie wszystkie elementy będą mogły być należycie wyeksponowane. Wtedy dopiero będziemy mogli mówić o pełnym sukcesie.