Pakowanie i wywóz odpadów

wywóz gruzu i śmieci
7 kwietnia, 2023

Pakowanie i wywóz odpadów

Wyrzucanie śmieci jest pewnie jedną z najmniej lubianych czynności domowych – zresztą jak wszystkie czynności dotyczące sprzątania. Śmieci są brudne, śmierdzące, lepkie, nikt nie chce ich dotykać. Sam śmietnik też zwykle nie prezentuje się najlepiej. Jednak odpady nie mogą zalegać w domu i trzeba się ich regularnie pozbywać.

Każdy rodzaj odpadów należy wyrzucać inaczej

śmieci odpady Warto wiedzieć, że nie zawsze odpadek wystarczy wrzucić do kosza. Czasem trzeba go np. opłukać czy wiedzieć do którego śmietnika wyrzucić. Najprościej jest wrzucać wszystko do jednego worka na odpady zmieszane. Jednak ma to wiele wad. Po pierwsze, takie odpady trafią na wysypisko gdzie będą latami zalegać i zatruwać środowisko. Po drugie, niesegregowanie śmieci wiąże się z wyższymi opłatami za odbiór śmieci. W związku z czym to odpadów zmieszanych powinniśmy wrzucać tylko to, co jest potłuczone, mocno zatłuszczone, czy zabrudzone. Wtedy można pakować wszystko do worka na śmieci i nieść do śmietnika. Lepiej jest odpady segregować. W przypadku produkty składającego się z dwóch części np. butelka i korek – trzeba je rozdzielić. W przypadku słoików, butli, czy pudełek to należy je oczyścić przed wyrzuceniem do kosza. Można zebrać resztki produkty papierowym ręcznikiem, przepłukać wodą itp., po to by pozbyć się zanieczyszczeń.

wywóz gruzu i śmieci Warto zaznaczyć, że odpadki bio i zielone powinno się wrzucać luzem, czyli bez żadnego worka. Trafiają one głównie na kompost, w związku z czym foliowy wór przeszkadzałby. A co z odpadami nietypowymi? Możemy planować np. cykliczny wywóz gruzu – Kraków to miejscowość w której jest on często uskuteczniany. Po budowie czy remoncie zawsze zostaje mnóstwo odpadków. Wtedy trzeba je pakować albo do big baga, albo do kontenera – w zależności od tego jak się dogadamy z firmą transportowa. Nie można gruzu pakować do worków foliowych, bo zwyczajnie one popękają – jeśli nie pod wpływem ciężaru do rozedrą się o wystające kawałki cegieł czy płytek. Nie można ich też pod żadnym pozorem wrzucać do zwykłego kosza na śmieci! Profesjonalna firma nie tylko go odbierze od nas, ale także zajmie się jego utylizacją w sposób bezpieczny. Dzięki temu my nie musimy się niczym przejmować, a gruz nie będzie zaśmiecał środowiska.

Każdy rodzaj odpadów traktować trzeba inaczej. Jedne się wstępnie czyści, a inne nie. Różnie się je pakuje i wyrzuca do różnych koszty, czy kontenerów. Nie należy mieszać odpadów i wrzucać ich byle jak – potem będą niszczyły przyrodę, nie rozłożą się na wysypisku, a przy tym my zapłacimy więcej za ich wywóz przez śmieciarzy.