Naklejki, szablony malarskie czy fototapeta?

szablony malarskie
24 czerwca, 2016

Naklejki, szablony malarskie czy fototapeta?

Fototapeta staje się coraz częstszą dekoracją naszych wnętrz. To nie jest już stara i niemodna tapeta, którą każdy z nas miał kiedyś w domu. Nie tylko nie była ona atrakcyjna wizualnie, ale też szybko się odklejała na rogach i odsłaniała beton.

Interesujący efekt dzięki szablonom malarskim

szablony malarskieFototapeta jest czymś innym. Jest to bardzo estetyczne rozwiązanie dla naszego domu. Możemy ją umieścić zarówno we wnęce, jak i na najszerszej ścianie naszego pomieszczenia. Fotografii do wyboru na takie tapety jest naprawę dużo, a to tego możemy sami wybrać sobie jakieś zdjęcie, dzięki temu taka fototapeta będzie jedyna w swoim rodzaju. Jednak nie każdemu podoba się kładzenie takiej tapety na całą wielkość ściany. Czasem woli on mieć tylko mniejsza ozdobę bez większego wysiłku. Wtedy z pomocą przychodzą nam naklejki ścienne. ,,Działają” one na podobnej zasadzie co fototapeta, czyli jest to nadrukowana fotografia na materiale nasączonym klejem. Po oderwaniu folii zabezpieczającej nasze naklejki na ścianę są gotowe do użycia. Też mogą one zajmować dużą część ściany, ale nie kładziemy ich na niej całej, więc mamy mniej problemów z klejeniem, a nasze pomieszczenie też na tym zyska. Jeśli nie podoba się nam ani naklejki ani taka tapeta to pozostają nam jeszcze szablony na ścianę. Wtedy nie będzie to fotografia a jedynie kontur danej rzeczy, czasem bardzo dokładny. Takie szablony malarskie są tańsze niż naklejki, a przy tym łatwiej jest nam zmienić taki namalowany wzór.

Wystarczy dwa razy pomalować ścianę i będzie on niewidoczny. Ściąganie takich naklejek na pewni nastręcza większych problemów, niż szablony do malowania. Dobrze jest mieć wybór.