Jakie rozwiązania może wykorzystać architekt wnętrz?

architekt wnętrz
6 maja, 2022

Jakie rozwiązania może wykorzystać architekt wnętrz?

W obecnym czasie coraz większa liczba osób, zastanawia się nad skorzystaniem z usług profesjonalnych architektów. Wszystko z tego względu, że tworzone przez nich wnętrza, w wielu przypadkach okazują się być znacznie bardziej komfortowe niż te, zaprojektowane samodzielnie. Dotyczy to w szczególności tych sytuacji, gdy wnętrze musi spełniać specjalne wymagania osób niepełnosprawnych.

Różne pomysły architekta wnętrz

architekt wnętrzWiele osób obawiało się do tej pory, że przypadku chęci dostosowania mieszkania do takich właśnie potrzeb, nie można liczyć na uzyskanie pomieszczeń wykończonych zgodnie z założeniami najpopularniejszych obecnie stylów wykończeniowych. Jest to jednak w praktyce bez problemu możliwe, w przypadku odnalezienia odpowiedniego architekta wnętrz, którego można spotkać w miastach takich jak Piotrków trybunalski – architekt wnętrz designerskich jest tutaj obecnie poszukiwany bardzo często. Wnętrza mogą być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, bez większego wpływu na to, czy dane mieszkanie spełnia założenia określonych, najpopularniejszych obecnie stylów wykończeniowych czy też nie. Wszystko z tego względu, że wnętrza takie jak styl skandynawski, rustykalnym, czy też inne, wpływają głównie na kolorystykę mebli, czy też ściana także na wykorzystywane w danym przypadku dodatki.

 

projektowanie wnętrzNie ma o jednak znacznego wpływu na przykład na wysokości, na której znajdują się uchwyty mebli, a właśnie to ma ogromny wpływ na to, czy osobie niepełnosprawnej będzie się żyło w danym mieszkaniu wygodnie. Poziom wygody można jeszcze bardziej dodatkowo zwiększyć, poprzez obniżenie wysokości przełączników światła, gniazd elektrycznych, czy też wysokości na której znajdują się klamki drzwi. Na poziom wygody osób niepełnosprawnych może wpływać pozytywnie zaprojektowanie takiego wnętrza, w którym nie ma dużych progów, różnic wysokości. Daje się to uzyskać również poprzez zastosowanie takiej kabiny prysznicowej, w której nie ma wydzielonego brodzika. W przypadku domów jednorodzinnych, kluczowe jest również zaprojektowanie odpowiedniego podjazdu, na który mógłby bez większych problemów wjechać wózek inwalidzki.

Odpowiednie urządzenie mieszkania okazuje się być znacznie prostsze w sytuacji, kiedy to uzyska się w tym profesjonalną pomoc. Aby było to jednak możliwe, należy pamiętać o tym, aby wybrany architekt czy projektant był w stanie stworzyć mieszkanie z jednej strony atrakcyjne, a z drugiej – dostosowane pod względem funkcjonalnym do jego użytkowników. Jest to szczególnie istotne gdy dany dom zamieszkują osoby niepełnosprawne.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej wejdź na stronę www.ipsprojekt.pl!