Jakie drzwi zabezpieczą dom przed włamaniem?

drzwi wzmocnione
18 kwietnia, 2021

Jakie drzwi zabezpieczą dom przed włamaniem?

Istnieją różne warianty zabezpieczenia domu przed kradzieżą. Do najbardziej podstawowych zaliczyć można antywłamaniowe drzwi, które nie tylko ochronią posesję przed intruzami, ale także nadadzą domowi lepszego wyglądu. Do wyboru jest wiele rodzajów tego typu elementu, więc każdy lokator z powodzeniem znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Drzwi zapewniające bezpieczeństwo

drzwi wzmocnioneOprócz drzwi z mechanizmem antykradzieżowym znaleźć można także modele wzmocnione o różnych stopniach zabezpieczeń. Ze względu na to, jak wysokie jest zagrożenie włamaniem, taki rodzaj ochrony powinno się wybrać. Podstawowym elementem wyposażenia domu od momentu postawienia fundamentów lub wprowadzenia się do nowego mieszkania są drzwi. Nie muszą one jedynie zabezpieczać lokatorów przed włamaniem. Istnieje obecnie tak duży wybór różnych modeli, że z powodzeniem można dobrać takie, które podkreślą styl danego lokum. Głównym aspektem, jaki należy wziąć pod uwagę wybierając trwałe drzwi wzmocnione jest stopień oceny bezpieczeństwa lokalizacyjnego. Jeżeli poziom zagrożenia włamaniem w danej lokalizacji jest niski lub przeciętny, wystarczą drzwi o certyfikacie klasy 2. W miejscach, gdzie niebezpieczeństwo kradzieżowe jest średnie lub wysokie, zamontować należy drzwi z certyfikatem minimum 3 klasy. Na terenie o najwyższym prawdopodobieństwie wystąpienia włamań powinno się postawić na drzwi klasy 4.

drzwi wzmocnioneZe względu na podział poziomów zabezpieczeń cena może się wahać. Im wyższa klasa, tym przeważnie wyższy koszt. Jednak w kwestiach takich jak ocena potencjału włamaniowego warto przemyśleć sprawę dogłębnie i zainwestować mądrze. Drzwi uzyskują odpowiednie certyfikaty wtedy, kiedy przejdą stosowne testy obciążeniowe, włamaniowe i mechaniczne. Dzięki temu nabywca zyskuje stuprocentową pewność co do odporności danego egzemplarza na potencjalne napady. Jeśli chodzi o materiał wykonania, tutaj warto sugerować się również własnym wyczuciem estetyki. Najbardziej efektownym i solidnym wyborem będzie montaż drzwi stalowych w obudowie drewnianej, która zapewni mieszkaniu elegancki wygląd oraz odpowiednią ochronę w jednym. Bez względu jednak na to, z jakiego surowca zostało zrobione obicie – profesjonalne drzwi będą tak samo solidne.

Niektóre modeli posiadają także ochronę przeciwpożarową, antykorozyjną oraz akustyczną, dzięki czemu stają się wyjątkowo odporne na czynniki ogniowe, atmosferyczne oraz potencjalne hałasy dobiegające np. z korytarza. Przy takiej formie osłony, za zamkniętymi drzwiami nie usłyszy się krzyków dzieci biegających po klatce schodowej lub szczekania wyprowadzanych na spacer przez sąsiadów czworonogów.