Jaki zawód warto wybrać?

Projektowanie wnętrz
12 października, 2017

Jaki zawód warto wybrać?

Bardzo wiele osób, które kończą szkołę średnią, decyduje się na kontynuowanie edukacji już na wyższym szczeblu. Szkoły publiczne, jak i niepubliczne, proponują szeroki wybór kierunków – młodzi ludzie mają zwykle problem z wyborem. Nie wiedzą, na co się zdecydować – jeszcze nie dorośli do tego, aby decydować o swoim życiu.

Projektowanie wnętrz z potencjałem

Projektowanie wnętrzByć może nie odkryli jeszcze swojego życiowego celu. Ich niezdecydowanie jest naprawdę widoczne – wystarczy przejrzeć internet, aby zobaczyć mnóstwo powtarzających się pytań: co warto studiować? co będę mieć po tym kierunku? czy to prestiżowy kierunek? i tak dalej. Nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi – to, że dzisiaj jakiś kierunek jest popularny, gdyż istnieje duże zapotrzebowanie na rynku pracy na jego absolwentów, nie znaczy, że za pięć czy dziesięć lat nadal tak będzie. Wiele osób zamiast kierować się swoimi zainteresowaniami, szuka jednak takiego kierunku, który zapewni im pracę po jego ukończeniu. Takich atrakcyjnych kierunków jest jednak wiele, długo by wymieniać. Wystarczy wspomnieć chociażby o architekturze wnętrz. Jest to kierunek wymagający – już na pierwszym roku studenci zmagają się z geometrią wykreślną, która zbiera ze sobą żniwo: studentów, którzy nie zdali egzaminu w pierwszym terminie, jest naprawdę wielu. Architektura wnętrz odstrasza bardzo często osoby, które w liceum słabo radziły sobie z lekcjami matematyki.

projektowanie wnętrzWydaje się jednak, że jeśli na studiach włożymy odpowiednio dużo własnej pracy w zdobywanie nowej wiedzy i nowych umiejętności, to żadna matematyka czy geometria wykreślna nie będzie nam straszna. Po ukończeniu takich studiów można otworzyć własne biuro i proponować klientom profesjonalne projektowanie wnętrz w Lublinie. Miasto to ma duży potencjał, choć niewykorzystany, gdyż znajduje się w odległej części Polski. Mimo tego jest na bieżąco z nowinkami z różnych branży. Między innymi właśnie dlatego coraz więcej osób zamieszkujących Lublin decyduje się na skorzystanie z usług architekta wnętrz: każdy chce mieć bowiem atrakcyjne mieszkanie, które będzie zachwycać gości swoim wyglądem, ale przy tym będzie przytulne, aby można było miło spędzać w nim dzień i wypoczywać. Choć absolwenci szkół średnich, stojąc przed wyborem kierunku, czasami odrzucają architekturę wnętrz, myśląc o tym, że mało kto korzysta z takich usług – przecież co jest trudnego w samodzielnym zaprojektowaniu wnętrza?

Każdy może to zrobić bez studiów. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna – wiele osób nie ćwiczy swojego poczucia estetyki, nie potrafi nawet odróżnić kiczu od prawdziwej sztuki i samodzielne projektowanie wnętrza przez takie osoby na pewno nie skończyłoby się dobrze: to one decydują się więc na usługi projektanta.