Jaki mebel sprawdzi się do ogrodu?

18 czerwca, 2021

Jaki mebel sprawdzi się do ogrodu?

Wybierając idealny mebel ogrodowy, należy przede wszystkim pamiętać o tym, by był on wykonany z materiałów odpornych na czynniki termiczne, takie jak nagrzewanie, mróz czy wilgoć. Dobrze użytkowane komplety wypoczynkowe mogą służyć swoim właścicielom przez wiele sezonów, a chowanie ich na zimę do garażu dodatkowo wydłuża ich żywotność. Oprócz wygodnych sof, foteli lub krzeseł w standardowej wersji do siedzenia przy stole, ogromną popularnością cieszą się też meble ogrodowe w postaci oryginalnych huśtawek, takich jak np. wiszące fotele.

Podwieszane meble ogrodowe

Podwieszenie mebli ogrodowych na stelażu do stropu lub sufitu może uczynić z nich niezwykle wygodne rozwiązanie dla wszystkich osób spędzających czas w ogrodzie lub na tarasie. Komfortowy fotel wiszący do ogrodu sprawdzi się jako dodatkowa atrakcja obiektu zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Może on stanąć wszędzie tam, gdzie jest wystarczająco dużo miejsca na zamieszczenie jego stelaża. Rozwiązaniem oszczędzającym sporą ilość miejsca jest podwieszenie fotela do sufitu na balkonie lub tarasie. Tę opcję można określić jako swojego rodzaju hamak-siedzisko, które dostępne jest w wielu różnych kształtach i wymiarach. Umieszczenie wygodnych i stylowych poduszek dodatkowo uatrakcyjni mebel. Jeżeli istnieje możliwość zamontowania w pomieszczeniu haków, to fotele mogą zawisnąć również w ogrodzie zimowym lub w salonie.

Jest to niezwykle oryginalny akcent ozdobny, który nada unikatowego charakteru każdemu wnętrzu. Konstrukcja z rattanu lub technorattanu jest wyjątkowo wytrzymała, a materiał wykazuje dużą odporność na uszkodzenia pod wpływem czynników zewnętrznych. Nie tworzą się na nich plamy ani przebarwienia nawet po trwałej ekspozycji na słońce, deszcz czy mróz. Dla przedłużenia ich żywotności warto jednak zimą przechowywać je w zamkniętych pomieszczeniach, np. w magazynie lub garażu. Niezwykle wygodnym i oryginalnym typem wiszących foteli są ich wersji w postaci kokonów, które umożliwiają odpoczynek w pozycji leżącej. Mogą także posłużyć jako kołyska dla małego dziecka. Ich wszechstronne zastosowanie oraz elegancki wygląd czynią z nich najbardziej funkcjonalne meble do ogrodu lub na balkon.

Wiszące fotele są nie tylko modnym elementem dekoracyjnym, ale także stwarzają niezwykle komfortowe miejsce do wypoczynku dla całej rodziny. Można na nich wypocząć po ciężkim dniu w pracy lub w czasie weekendu. Fotele ogrodowe typu wiszącego mogą z łatwością zastąpić huśtawki przeznaczone zarówno dla starszych, jak i młodszych użytkowników. Tego typu siedziska nazywane są także krzesłami brazylijskimi. Można je również z powodzeniem umieścić w przestrzeniach domowych. Sprawdzą się one w stylizacjach bali lub boho.