Jak zadbać o komfortową sypialnię czyli rolety

rolety
11 października, 2016

Jak zadbać o komfortową sypialnię czyli rolety

Na komfortowy sen bardzo duże znaczenie ma pomieszczenie, w którym śpimy. Optymalną temperaturą do spania jest szesnaście stopni Celsjusza. Warto też przewietrzyć pomieszczenie przez około pół godziny przed położeniem się spać.

Rolety i szeroki asortyment

roletyNiektóre rzeczy wydają się nam niuansami, jednak mają bardzo ważny wpływ na jakość snu. Nie każdy zdaje sobie sprawę chociażby z tego, że w sypialni nie powinien znajdować się telewizor. Używanie urządzeń elektronicznych przed snem – co dotyczy zarówno telefonów, jak i laptopów czy telewizorów – powoduje, że odechciewa nam się spać, sam sen jest znacznie gorszy, a gdy oglądamy ekran w ciemności, to dodatkowo narażamy na szwank nasz wzrok. Warto zwrócić uwagę także na kolory dobierane do sypialni. Z całą pewnością nie powinny być one zbyt ostre, ale też nie ponure. Odradza się stosowanie wszelkich czerwonych, czarnych i nasyconych w barwie aranżacji. Wskazane za to są wszelkie zielenie, błękity, beże i inne pastelowe kolory. Nie mniej ważne jest oświetlenie. Można tutaj zdecydowanie zrezygnować z punktów świetlnych na suficie, na rzecz lampek nocnych stojących, kinkietów i świec. W szczególności niewskazane są halogeny – najlepiej gdy światło sztuczne jest jak najbardziej zbliżone do światła dziennego.

roletySypialnia to zdecydowanie pomieszczenie, w którym nie powinno znajdować się zbyt wiele roślin. Co prawda produkują one tlen, ale jedynie w ciągu dnia, zaś w nocy oddychają i mogą być źródłem przykrych alergii. Szczególną uwagę należy zwrócić na wygodny, dobrej jakości materac oraz odpowiednie rolety ze szczecina. Nie jest to takie oczywiste, ponieważ na rynku mamy naprawdę szeroki wybór tego typu asortymentu. Wiele osób decyduje się w sypialni na długie, ciężkie zasłony. Co prawda blokują one całkowicie dopływ światła, jednak zmniejszają także optycznie pomieszczenie i nie są praktyczne, gdy chcemy mieć latem otwarte lub uchylone okno i dopływ świeżego powietrza. Kiedyś popularnym rozwiązaniem były także żaluzje, jednak obecnie coraz częściej się z nich rezygnuje, ze względu na uporczywość w czyszczeniu i siedlisko kurzu. Wybierając rolety do sypialni warto także zwrócić uwagę na kolor – zwłaszcza jeśli jest ona umiejscowiona po nasłonecznionej stronie. Zdecydowanie odpowiedniejsze będą te ciemne, słabo przepuszczalne. Ciekawym rozwiązaniem są plisy, które otrzymamy w Internecie u producenta w Szczecinie.

Ich ogromną zaletą jest możliwość ustawienia w dowolnej pozycji, tak by promienie słoneczne wpadały poniżej rolety, powyżej lub wcale. To optymalne rozwiązanie dla osób, które w łóżku nie tylko śpią, ale mają chociażby nawyk pracy przy komputerze w takich warunkach lub tych, nieposiadających osobnej sypialni.