Jak wybrać najlepsze moskitiery?

moskitiera przeciw owadom
4 kwietnia, 2023

Jak wybrać najlepsze moskitiery?

Nie da się ukryć, że muchy i komary potrafią skutecznie zepsuć humor każdemu. Denerwujące bzyczenie, latanie koło nosa i wreszcie swędzące bolesne bąble po ugryzieniach sprawiają, że insekty są wrogiem numer jeden w sezonie wiosenno-letnim. Można je próbować przegonić, zabić łapką, a ślady po ugryzieniach posmarować maściami łagodzącymi dolegliwości.

Czy nie jednak lepiej zadbać o profilaktykę, w myśl, że lepiej zapobiegać niż leczyć?

moskitiera na okno Skutecznym sposobem na pozbycie się z domu insektów są praktyczne moskitiery z Warszawy. To rodzaj siatki o drobnych oczkach, przez które insekty się nie przecisną. W związku z tym nie wlecą nam do budynku. Jakie moskitery można kupić? Jeśli chodzi o rozwiązanie tymczasowe to można kupić moskitierę mocowaną na taśmie do okna od zewnętrznej strony. W gotowych zestawach znajdzie się dwustronny rzep oraz siatka, którą należy pociąć tak by pasowała do otworu okiennego. Potem dookoła ramy klei się rzep i na niego mocuje siatkę. To rozwiązanie mało trwałe – rzep nie trzyma dobrze, trudno jest równo zamocować i napiąć siatkę. Jednak jest tanie. Druga opcja to moskitiery drzwiowe, montowane przy balkonach i tarasach. Przypominają trochę te omawiane wyżej, ale zwykle mają obciążniki z magnesami oraz otwór pośrodku. Dzięki temu można przez nie przechodzić bez problemu – rozchylając się wyglądają jak zasłony czy kurtyna.

moskitiera przeciw owadomKolejnym dobrym rozwiązaniem jest zakup moskitier ramkowych lub plisowanych. Te pierwsze są mocno naciągnięte na ramę, wsadzoną koło okna. Mocowanie jest stabilne i trwałe, nic nie będzie się odklejać czy rolować. Jednak siatka zawsze nieco blokuje dostęp światła słonecznego, co nie jest dobre np. w pokojach od strony północnej. Wtedy można kupić moskitierę plisowaną. Jest ona zwijana tak jak plisy tylko zazwyczaj w poziomie, a nie w pionie. Można zatem zsunąć ją tak by przesłaniała część okna jak i ją rozłożyć po całości. To na razie mało rozpowszechniony wariant produktowy, więc jest najtrudniej dostępny. Warto zaznaczyć, że tak jak dawniej można moskitierę zamocować nad łóżkiem. Będzie nie tylko skuteczną ochroną przed insektami, ale także ozdobnym baldachimem. Polecana jest szczególnie nad łóżeczkami dziecięcymi.

Zdecydowanie zakup moskitiery podwyższa komfort każdego domownika. Zamiast biegać z packami na muchy i borykać się z bolesnymi, ukąszeniami lepiej kupić moskitierę dobraną do swoich potrzeb i zapomnieć o problemach. Często to zakup jednorazowy, niezbyt kosztowny, a przyniesie wiele radości całej rodzinie.