Jak wybrać miejsce pod ładne panele ścienne 3d w domu?

panele ścienne
7 września, 2016

Jak wybrać miejsce pod ładne panele ścienne 3d w domu?

Odpowiednia aranżacja wystroju naszego mieszkania jest bardzo ważna, ponieważ zawartym w niej elementom lub kolorom, będziemy mogli odpocząć sobie po ciężkim dniu pracy czy po prostu zrelaksować się w gronie najbliższych osób.

Ładne panele ścienne 3d do salonu

panele ścienne 3dWarto więc podejść do tego zadania z pewną dozą zaangażowania, która może jednak pochłonąć nieco naszego czasu. Szczególnie, jeśli dodatkowo za składanie wszystkich elementów i ich mocowanie, zabierzemy się sami. Coraz częściej w domach można napotkać panele ścienne 3d, które potrafią urozmaicić standardowy wizerunek ściany, co jest wykorzystywane głównie w stylizacjach nowoczesnych. Nie muszą być nimi pokryte wszystkie ściany znajdujące się w naszym domu, a nawet lepszy efekt otrzymamy jeśli postanowimy wyróżnić specyficzne lokalizacje. Jak je odpowiednio wybrać? Po pierwsze, powinniśmy zastanowić się w jakich pokojach chcielibyśmy je rozłożyć. Jeśli planujemy wykorzystać ładne panele ścienne 3d w salonie, warto je wykorzystać w miejscach, na które zwraca się najwięcej uwagi. Chociażby ściana znajdująca się za telewizorem, czy za kanapą umiejscowioną do wspólnych posiedzeń, może się okazać świetnym miejscem wyboru.

panele ścienneZazwyczaj takie przestrzenie nie są spore, dlatego cena za takie panele 3d nie powinna znacząco wpłynąć na środki pieniężne znajdujące się w naszym portfelu. Zazwyczaj w takim przypadku będzie potrzebne nam 4-8 sztuk dla otrzymania minimalnego efektu, dlatego koszta mogą wynosić w przedziale od 150zł (za 2 sztuki) – 600 zł (za 8sztuk). Jeśli chodzi o wybór wzoru do salonu, to wszystko zależy od utrzymanego klimatu kolorystycznego. Zwykle ciepłe kolory ładnie komponują się z wzorami zawierającymi symetryczne elementy, takie jak cegły czy okręgi. Młodzież zaś stylizując swoje salony, zazwyczaj decyduje się na niestandardowe wzory, które będą prezentowały abstrakcyjne elementy. Pamiętajmy także o tym, że takie panele dekoracyjne 3d możemy dodatkowo pomalować kolorem, więc warto je wyróżnić także w ten sposób, od reszty ściany. W sypialni najlepszym miejscem do wyboru będzie ściana znajdująca się tuż za łóżkiem. Jest to najczęściej wybierane miejsce i za każdym razem stwarza niesamowity charakter pomieszczenia. Wzory nadające się do sypialni nie muszą przypominać figur geometrycznych, a mogą być małymi elementami. Bardzo popularne są róże.

Trzeba pamiętać, że panele ścienne 3d nie pasują kompletnie do łazienki, ponieważ pod nimi może łatwo rozwijać się pleśń, a cena remontu zapewne wystarczająco będzie nas zniechęcać do podjęcia się takich środków.