Jak profesjonalnie ocieplić dom

pianka poliuretanowa dwuskładnikowa
10 marca, 2016

Jak profesjonalnie ocieplić dom

Kiedy budujemy\swój własny dom musimy pamiętać, że nie tylko koszty postawienia takiej konstrukcji są wysokie. Późniejsze utrzymanie własnego dobytku wiąże się bowiem z wieloma wydatkami których trzeba być świadomym. Rachunki za wodę, energie elektryczną i ogrzewanie potrafią bowiem wykończyć każdego nowego właściciela, wielkometrażowego domu.

Profesjonalne ocieplenie domu pozwoli na wygenerowanie nie małych oszczędności

pianka poliuretanowa dwuskładnikowaWarto więc również już zawczasu pomyśleć jak takie koszty zredukować. Wiadomo bowiem, że tym najbardziej obciążającym będzie ogrzewanie. Nie każdego stać na energooszczędne instalacje więc trzeba do tego bowiem podejść z innej strony. Tutaj z pomocą przychodzi pianka poliuretanowa dwuskładnikowa, dzięki której łatwo i profesjonalnie ocieplimy nasze mieszkanie. Tak samo jak silikon dekarski od wielu lat służy przy specjalistycznych pracach. Zagwarantuje to większą izolacje termiczną i nie będziemy musieli tyle ogrzewać. To z kolei znacznie obniży rachunki za tego rodzaju usługę.
Taka poliuretanowa pianka uszczelniająca zdecydowanie przewyższa wszystkie inne dostępne środki do izolacji termicznej. Produkty takie jak wełna czy nawet styropian przegrywają z nią praktycznie pod każdym względem. Dlatego w dzisiejszych czasach budowlańcy nawet wykonując montaż warstwowy używają specjalistycznych artykułów. Oczywiście dobra pianka uszczelniająca jest droższa nisz blok styropianu, jednak jeżeli spojrzymy na to z perspektywy czasu to taka inwestycja na pewno się opłaci. To tak samo jak wydatek na silikon neutralny, znacznie zwiększa on bowiem izolacyjną wartość materiałów.
Pierwszą konkurencją w której pianka poliuretanowa deklasuje innych rywali są parametry termoizolacyjne. Wiadomo przecież, że im ten współczynnik jest niższy tym lepszy jest dany materiał. Więc na przykład wełna mineralna wykazuje dwukrotnie wyższą wartość niż pianka. Znaczy to, że jest ona o wiele mniej efektywna. Drugim jest waga takowego materiału. Wiadomo jak ważne jest aby obciążenie na konstrukcje domu nie było za wysokie.

Użycie zbyt ciężkich materiałów może skutkować uszkodzeniem niektórych elementów budowli i w końcowym efekcie jej zawaleniem. Dlatego warto stosować piankę, ponieważ jest ona o wiele lżejsza niż inne materiały izolujące.