Jak pozbyć się szkodników z domu?

robale w domu
6 września, 2023

Jak pozbyć się szkodników z domu?

Pluskwy, prusaki, szczury czy myszy to zdecydowanie te zwierzęta, których nie chcemy w naszych domach. Nie tylko wstrętnie wyglądają i wiele osób się ich boi, ale także mogą roznosić różne bakterie, wirusy, co stwarza niebezpieczeństwo dla domowników. Niestety, robaki i gryzonie są bardzo inwazyjnymi gatunkami, szybko się rozprzestrzeniają i są odporne na wiele preparatów.

Jak sobie poradzić ze szkodnikami w domu?

szkodnik - szczurek To nie lada wyzwanie! Ale skuteczne usuwanie szkodników z domu w Poznaniu to zadanie dla profesjonalisty. Eksperci posiadają specjalne, skoncentrowane preparaty jak i urządzenia, dzięki którym pozbędą się uciążliwych gości raz na zawsze. Jak to się robi? Jeśli chodzi o robactwo wszelkiego typu to często są to opryski gazowe. Osoby od dezynsekcji muszą nosić specjalną odzież ochronną oraz maski chroniące przed wdychaniem trujących oparów. Specjalnym dozownikiem z długim wężem psikają preparatem wszędzie tam gdzie mogą znajdować się pluskwy np. pod szafkami, w dziurach, zagłębieniach, za kaloryferami. Pod wpływem środka gazowego umierają one, a następnie muszą być usunięte. Potem całość pomieszczenia należy dokładnie umyć, tak usunąć osiadające drobinki gazu na powierzchni. A co z gryzoniami? Tu często stosuje się różne pułapki.

robale w domuZamiast tej tradycyjnej, z metalową zapadką na której kładzie się ser, wykorzystuje się takie do których wkłada się trutkę włożoną w przysmaki (rzeczy lubiane przez myszy i szczury). Po zjedzeniu gryzoń pada. Warto po wyłożeniu trutki trzymać z dala od niej zwierzęta domowe. Za szkodniki często uznaje się także osy oraz szerszenie. Bytują one co prawda na zewnątrz domu, ale jednak mogą wlatywać do środka. Ich ukąszenie jest niezwykle bolesne, niektórzy mają uczulenie na ich jad. Owady budują sobie gniazda zwykle pod dachem na podbitce. Ich zdjęciem może zająć się nie tylko spec od insektów, ale również straż pożarna. Zwykle całe gniazdo jest odrywane i wywożone. Oczywiście tutaj także trzeba mieć na sobie specjalny strój, który w przypadku ataku owadów uniemożliwi im ukąszenie. Samodzielnie nie zaleca się usuwania gniazd bez przygotowania.

Karaluchy, szczury, czy szerszenie nie są mile widziane w naszych domach. Każdy chce się ich jak najszybciej pozbyć, choć zwykle nie jest to łatwe. Warto zatem skorzystać z pomocy fachowców, którzy mają do tego odpowiednie kompetencje oraz dysponują właściwymi preparatami. Wykonują nie tylko skuteczną dezynsekcję i deratyzację, a także dezynfekcję, ozonowanie, czy usuwanie gniazd owadów które ulokowały się pod dachem naszego domu.