Jak dbać o pralki?

serwis pralek
3 października, 2023

Jak dbać o pralki?

Pralka to jeden z tych sprzętów gospodarstwa domowego, bez których nie wyobrażamy sobie życia. Parę skarpetek czy jednej majtki można wyprać ręcznie w misce czy umywalce, ale przy czyszczeniu ubrań dla całej rodziny taka czynność zajęłaby wieczność. Nie wspominając o tym, że wszystko trzeba wyżymać (mniej dokładniejsze niż wirowanie pralki), przez co się gniecie i prasowanie zejdzie dłużej.

Serwisowanie pralki

polecany serwis pralek bosch w olsztyniePralka wypierze wszystko dokładnie, szybko, bez niszczenia tkanin. Żeby jednak stale tak było to trzeba zadbać o jej prawidłowe działanie. Jak sprawić, by zakupiona pralka działała przez wiele lat niezawodnie? Na pewno trzeba właściwie ją wypoziomować. Jeśli będzie stała na nierównym terenie, to może się przesuwać podczas prania, bęben będzie niestabilny, a z czasem może ,,wypaść z trasy”. Jego wymiana jest nieopłacalna, bo w końcu to główna część pralki. Zwykle ustawieniem i poziomowaniem pralki zajmują się specjaliści którzy ją przywożą i podłączają do wody, ale jeśli robimy, to samemu to trzeba pamiętać, że obecnie sprzęt posiada nóżki których wysokość można regulować. Stabilnie stojąca pralka nie będzie wymagała stosowania na podłodze maty antywibracyjnej, bo nawet podczas wirowania nie będzie podskakiwać ani się przesuwać. Pralkę koniecznie trzeba też odkamieniać, szczególnie jeśli z kranu leci twarda woda.

serwis pralekDo tego stosuje się specjalne środki, które dosypuje się do dozownika na proszek. W ten sposób wszystkie przewody jak i bęben zostaną oczyszczone z osadu. Im twardsza woda tym częściej trzeba to wykonywać. Nowe pralki mogą też mieć opcję czyszczenia bębna, a o konieczności jej włączenia informuje komputer sprzętowy. Zwykle odbywa się ono raz na kilkanaście prań. W ten sposób z pralki ,,wyjdą” resztki proszków i płynów. Mało osób wie, ale trzeba czyścić także osadnik, zwykle zlokalizowany na spodzie pralki, czy ,,wejściu” do wody. To tam gromadzą się stałe zanieczyszczenia wypłukane podczas prania. Mogą to być włosy, sierść, czy drobinki które zostały w kieszeniach spodni. A co zrobić kiedy pralka nie działa, jak należy? Wtedy warto wybrać polecany serwis pralek Bosch w Olsztynie. Serwisanci szybko znajdą usterkę i ją usuną.

Samodzielna naprawa tak zaawansowanego sprzętu jest niebezpieczna, dlatego domownicy powinni skończyć na akcjach profilaktycznych i czyszczących. Regularne odkamienianie, czyszczenie zbiornika na proszek i płyn do płukania, jak również sprawdzanie ustawienia pralki na podłodze może zapobiec wielu awariom. Jeśli jednak takowe się pojawią, to trzeba jak najszybciej wezwać serwisantów, którzy usuną usterkę.