Imitacja białej cegły i sposoby na małe mieszkanie

imitacja białej cegły
2 października, 2016

Imitacja białej cegły i sposoby na małe mieszkanie

Zbyt mała ilość przestrzeni w mieszkaniu to częsty problem. Okazuje się jednak, że czasem także za duże pomieszczenie potrafi przysporzyć nam kłopotów. Współczesne rozwiązania aranżacyjne proponują jednak wiele rozwiązań zarówno pierwszej, jak i drugiej sytuacji. Jak sobie z nimi poradzić. Małe pomieszczenie to spore wyzwanie dla osoby urządzającej je.

Imitacja białej cegły – można malować

imitacja białej cegłyNależy dokładnie przemyśleć rozstawienie i zastosowanie poszczególnych elementów, tak by zyskać duże miejsca do przechowywania, ale też nie zagracić pomieszczenia. W sprawianiu wrażenia przestronności dużą rolę odgrywa złudzenie optyczne. Dopierając odpowiednie kolory i dodatki jesteśmy w stanie całkowicie zmienić charakter pomieszczenia i spowodować pozornie większym. Doskonałym materiałem dającym wrażenie trójwymiarowości są panele ścienne 3D. Należy dopierać je jednak niezwykle ostrożnie, tak by ich wypukłości i zagłębienia powiększyły, a nie zmniejszyły pomieszczenie. Imitacja białej cegły może być z łatwością malować na dowolny kolor, a nawet farbą strukturalną. Należy jednak trzymać się zasady, który mówi o tym, że w małym wnętrzu stosujemy jasne barwy. Inne, banalne wręcz rozwiązanie to lustra – im większe, tym lepsze. Dysponując małym pomieszczeniem warto maksymalnie wykorzystać przestrzeń na ścianach, poprzez zastosowanie regałów, półek czy zawieszeniu telewizora. imitacja białej cegłyNa podłodze zaś powinno znajdować się jak najmniej elementów, umożliwiając swobodne poruszanie się i nie powodując wrażenia ciasnoty. Panele dekoracyjne znacznie bardziej sprawdzą się w przestronnych pomieszczeniach. Tutaj jednak należy zwrócić uwagę na to, by wnętrze nie wydawało się zbyt surowe, opuszczone lub niezbyt przytulne. Można zatem pokusić się o panele ścienne 3D nawet w ciemnej barwie, ale w rozsądnym towarzystwie. W dużych pomieszczeniach doskonale sprawdza się łączenie materiałów i faktów. Możemy zdecydować się na miks drewna, kamienia i metalu czy też szkło połączone z tynkiem i drewnem. Rewelacyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie kominka, który zawsze wprowadza wrażenie sielskości, jednak w nie każdym mieszkaniu można sobie na to pozwolić.

Doskonale sprawdza się tez drewniana podłoga, ponieważ drewno zawsze kojarzy się nam z naturą, ciepłem, a dodatkowo doskonale wygląda. Świetnie współgra z nim imitacja białej cegły, tak często wybierana przez architektów. Cegła dekoracyjna zawsze nieco zmniejsza pomieszczenie, ale jednocześnie nadaje mu szlachetny charakter. Warto się o nią pokusić, ponieważ z pewnością będzie doskonale się prezentować przez wiele lat.