Ile kosztują części do opryskiwaczy?

opryskiwacz
2 czerwca, 2022

Ile kosztują części do opryskiwaczy?

Przed rozpoczęciem nowego sezonu, większość sadowników jak również rolników, dokonuje oględzin wykorzystywanego sprzętu rolniczego. Dzięki temu, mogą oni na bieżąco wykrywać ich ewentualne usterki oraz sprawdzić, które części tych maszyn mogą wymagać wymiany. W szczególności dotyczy to takich maszyn jak opryskiwacze, w przypadku których zakup nowych części nie musi być zbyt kosztowny.

Czy części do opryskiwaczy to duży wydatek?

traktor na poluOczywiście to, ile trzeba będzie poświęcić na zakup takich właśnie część, zależy w znacznej mierze od modelu wykorzystywanej maszyny, oraz jej popularności wśród rolników, czy też sadowników. Ogólnie jednak przyjmuje się, że tanie części do opryskiwaczy rolniczych są obecnie szeroko dostępne, w szczególności gdy mowa jest o aukcjach internetowych, oraz ofercie różnych krajowych dystrybutorów. Największy wpływ na kwotę, potrzebną na zakup tego rodzaju części, będzie miał ich typ. I tak na przykład zakup części do opryskiwaczy takich jak rozdzielacz eżektorowy, to koszt w wysokości od 10 zł do maksymalnie 36 złotych. Ceny zależą głównie od rodzaju danego eżektora a przede wszystkim od jakości wykonania tego ważnego komponentu. Zdecydowanie większą kwotę trzeba będzie przeznaczyć na zakup części takiej jak rozdzielacz sekcyjny hd.

opryskiwacz W przypadku tego istotnego komponentu, trzeba będzie liczyć się z wydatkiem rzędu 280 złotych. Zdecydowanie najdroższym komponentem w przypadku opryskiwaczy polowych wydają się być pompy, pełniące bardzo ważną rolę w kontekście rozpylania środka owadobójczego, czy też ochronnego. W tym przypadku, koszt zakupu pompy takiej jak pompa p-165 to koszt ponad 1750 złotych. Bardzo podobne kwoty trzeba poświęcić również na zakup części takiej jak przepływomierz elektromagnetyczny. Z całą pewnością jednak, części te pełnią tak ważną rolę w kontekście utrzymywania przez opryskiwacze polowe odpowiedniej wydajności, że na ich zakupie nie powinno się oszczędzać. Oczywiście podane ceny są szacunkowe, zależne przede wszystkim od producenta danego komponentu oraz jego kompatybilności z tymi najbardziej popularnymi modelami opryskiwaczy, które obecnie są wykorzystywane.

Od pewnego czasu widać jest wyraźnie, że to opryskiwacze polowe należą do jednych z bardziej popularnych maszyn wykorzystywanych w sadach, bądź też na polach uprawnych. Bardzo ważne jest, aby okresowo wymieniać w tych właśnie maszynach te ich najważniejsze komponenty, mające największy wpływ na wydajność opryskiwacza. Ceny wspomnianych części, mogą się okazać bardzo zróżnicowane, zależąc na przykład od ich producenta czy kompatybilności z tymi najpopularniejszymi opryskiwaczami.