Funkcjonalność wnękowych szaf na wymiar

Szafa we wnęce
26 października, 2018

Funkcjonalność wnękowych szaf na wymiar

W sypialni czy w salonie, garderobie lub w pokoju dziecka – wszędzie tam zastosowanie znajdą wnękowe szafy na wymiar. Niektórzy decydują się montować je również w garażu lub na poddaszu, co zresztą łatwo wytłumaczyć: są przestronne, pojemne i funkcjonalne, a zatem dokładnie takie, jakie powinny być szafy użytkowane na co dzień.

Wnękowe szafy na co dzień

Szafa na ubraniaMożna w nim przechowywać nie tylko ubrania, ale też przedmioty, z których korzystamy raz na jakiś czas, a które mimo wszystko dobrze jest mieć pod ręką. Wzorem naszych zachodnich sąsiadów nauczyliśmy się adaptować każdą możliwą przestrzeń. Wnęki, które kiedyś wyłącznie zdobiły nasze mieszkania lub były po prostu nieprzemyślaną decyzją wykonawcy, dziś staramy się maksymalnie wykorzystywać. Tego rodzaju rozwiązanie stosujemy najczęściej w przedpokoju. Szafa dobrze komponuje się z pomieszczeniem. Jej zaletą jest możliwość wykonania na indywidualne zamówienie. Przygotowując projekt, istnieje możliwość dopasowania wyglądu zewnętrznego mebla do przestrzeni, jak również jego wypełnienia – układu półek, drążków i wieszaków. W ten sposób otrzymamy meble doskonale odpowiadające naszym potrzebom.

Szafa we wnęceA jak wybrać wykonawcę, skoro rynek pełen jest fachowców? Nie jest to zadanie proste. Najlepiej w tym względzie zaufać opiniom innych klientów, jak również znaleźć firmę, która obszarem swojej działalności obejmuje okolice naszego miejsca zamieszkania. Dla przykładu – jeśli mieszkamy na Śląsku Cieszyńskim, można pokusić się o znalezienie wykonawcy, który ma swojej ofercie wnękowe szafy na wymiar – Bielsko Biała, Oświęcim czy Żywiec to miejscowości, w których może znajdować się siedziba firmy. Stolarze w nich pracujący są często mobilni i chętnie umawiają się na konsultacje w miejscu wykonania projektu. To pomaga im dokonać jego indywidualizacji, jak również od razu ustalić oczekiwania klientów i szczegóły. Najczęściej dopiero wówczas możliwe jest zaproponowanie kosztorysu oraz terminu realizacji. Na tym etapie częstą praktyką jest podpisywanie umowy oraz wpłata zadatku, który jest wiążący dla obu stron.

Szafy na wymiar ulokowane we wnęce są bardzo praktyczne. To sposób na maksymalne wykorzystanie przestrzeni i dostosowanie jej do naszych oczekiwań i możliwości. Pozwala na zagospodarowanie miejsc, które dotychczas nie były w żaden sposób użytkowane. Takie rozwiązanie cenią sobie zwłaszcza właściciele małych mieszkań, choć osoby mieszkające w domach też często się na nie decydują. Jest bowiem nowoczesne i w pełni odpowiada założeniom modnego dziś minimalizmu.