Funkcjonalne hotelowe zestawy

prasowanie w hotelu
3 października, 2023

Funkcjonalne hotelowe zestawy

W domu zazwyczaj mamy maksymalnie kilka par kompletów pościelowych, niewielka ilość naczyń, czy też małą powierzchnię do zamiatania. W związku z tym codzienne utrzymanie czystości i ładu nie sprawia problemów, mimo że sprzątanie należy to najmniej ulubionych czynności wszystkich ludzi. Jednak w hotelach czy innych obiektach turystycznych mamy do czynienia nawet z setką pokoi i masą gości, którym trzeba zapewnić komfortowe warunki pobytu.

Wyposażenie w hotelach

hotelowe zestawy do prasowaniaJak to zrobić? Na pewno warto zainwestować w różne specjalistyczne hotelowe zestawy i urządzenia, które to ułatwiają. W kwestii prania pościeli najlepiej postawić na profesjonalne pralki o dużej pojemności. Często przypominają one zabudową szafy przesuwne! Mają wielkość od sufitu aż do ściany, a bębny kilka razy większe od tradycyjnych. Jednak tak to musi wyglądać jeśli chcemy jednorazowo wyprać przynajmniej kilka kompletów pościeli. Takie pralki muszą zapewniać pranie na wysokiej temperaturze, tak by z pościeli zniknęły nie tylko zanieczyszczenia, ale także wszelkie drobnoustroje czy roztocza. Do tego warto dobrać hotelowe zestawy do prasowania. Składają się one z deski do prasowania oraz z żelazka. Często są one połączone, dzięki czemu ułatwione jest ich przechowywanie i użytkowanie. Warto zaznaczyć, że deski powinny być większe niż standardowe, tak by łatwo dało się prasować przede wszystkim duże rzeczy takie jak prześcieradła, obrusy, czy zasłony.

prasowanie w hoteluW hotelu nie może zabraknąć także specjalnych maszyn czyszczących. Zamiast mioteł czy mopów używa się zamiatarek, czy myjek-traktorów, szczególnie w salach restauracyjnych czy w hallach, a także odkurzacze piorące o dużej mocy są w cenie. Choć oczywiście w małych przestrzeniach nadal używa się małych akcesoriów. Natomiast w hotelowej kuchni musi się znaleźć duża ilość zmywarek, lodówek, kuchenek na wiele palników, jak również ogromne garnki pozwalające na gotowanie jedzenia nawet dla kilkuset osób. Czasem wykorzystuje się też specjalne płyry grzewcze zamiast patelni, na których można przygotować różne smażone rzeczy czy też je odgrzewać. Podsumowując, jak widać wyposażenie hotelu znacząco różni się od wyposażenia domu, jeśli chodzi o sprzęty i akcesoria do sprzątania.

Należy zamontować automaty piorące, zestawy do prasowania, płyty grzewcze, czy też zainwestować w mocne maszyny sprzątające, jeśli chce się utrzymywać porządek na należytym poziomie. W razie wątpliwości warto zgłosić się do firm zajmujących się dystrybucją tego typu produktów by doradziły nam co sprawdzi się w naszym ośrodku turystycznym.