Dodatkowe konstrukcje na plac zabaw

hamak na plac zabaw
24 lipca, 2023

Dodatkowe konstrukcje na plac zabaw

Place zabaw to miejsca radości dla każdego malucha. Dzieciaki uwielbiają stawiać babki z piasku, bujać się na huśtawkach, czy wspinać się na linach. Jednak w takich miejscach można znaleźć także inne elementy, które nie koniecznie służą do zabawy i są dobre także dla osób dorosłych. Dzięki nim pobyt na placu zabaw jest jeszcze przyjemniejszy.

Co warto wiedzieć o takich dodatkach plenerowych?

drewniane place zabawJednym z takich dodatków mogą być wygodne hamaki na plac zabaw. Zamontowane są około pół metra nad ziemią, na specjalnym stojaku. Pomiędzy dwoma metalowymi pałąkami mocowana jest pleciona siatka lub sztywny materiał. Na jego końcach zwykle są metalowe haki lub inne złączki, tak by całość była stabilna i pewna. Hamak to idealne miejsce do odpoczynku zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Można na nim siedzieć, leżeć, bujać się. Pozwala to na relaks na świeżym powietrzu. W przydomowych ogrodach nie zawsze jest miejsce do powieszenia hamaka, z kolei w lesie trzeba znajdywać solidne drzewa z grubym pniem i męczyć się z wiązaniem liny do hamaka, tak by nie spaść podczas leżakowania. A taki hamak miejski jest gotowy to użycia. Drugą, klasyczną, opcją są ławeczki. Wykonuje się je z drewna, metalu, betonu, czasem te tworzywa się łączy. Dostępne są modele z prostym lub wyprofilowanym oparciem. Zwykle nogi ławeczki zalewa się betonem, tak by były one stabilne.

hamak na plac zabawŁawki pasują oczywiście nie tylko do placów zabaw, ale też do parków, czy generalnie do przestrzeni miejskiej. Są ważne nie tylko dla rodziców, którzy mogą na nich przysiąść kiedy ich pociechy się bawią, ale także dla seniorów, którzy potrzebują więcej odpoczynku i często przysiadają na ławeczkach podczas spaceru. Co jeszcze można zamontować na placu zabaw? Dobrą opcją będzie tablica po której można pisać kredą, taka jak w szkole. Dzieci mogą na niej grać w kółko i krzyżyk, rysować, czy zaznaczać liczbę punktów zdobytych w rozgrywkach typu kto najwyżej skoczy na tramplinie, czy kto najszybciej wejdzie na szczyt domku. Tablica odporna jest na działanie czynników atmosferycznych, nie zajmuje dużo miejsca, a do tego może posiadać miejsce na kredę. Same napisy można zetrzeć nawet ręka, nie potrzeba do tego gąbki.

Jak widać place zabaw to nie tylko huśtawki czy piaskownice, ale także hamaki, ławeczki, czy kredowe tablice. Dzięki nim przestrzeń jest ładniejsza, ciekawsza i daje więcej możliwości zabawy czy odpoczynku. Warto zatem inwestować w takie konstrukcje, które wcale nie muszą być kosztowne, a na pewno spodobają się dzieciom i dorosłym.