Dlaczego warto zainwestować w ogrzewacz elektryczny?

kran
1 kwietnia, 2022

Dlaczego warto zainwestować w ogrzewacz elektryczny?

Dostęp do ciepłej wody użytkowej jest podstawowym wymogiem funkcjonowania każdego mieszkania czy lokalu użytkowego, dlatego warto zainwestować w wydajny i komfortowy system grzewczy. Wyzwaniem dla właścicieli jest brak możliwości podłączenia budynku do sieci komunalnej, dlatego doskonałą alternatywą na uzyskanie ciepłej wody w krótkim czasie są podgrzewacze wody. Obecnie na rynku mamy dostępny szeroki asortyment podgrzewaczy do wody, które są nowoczesnymi urządzeniami nieprzypominającymi tych sprzed kilkunastu lat.

Stosowanie przepływowego ogrzewacza elektrycznego?

wodaPrzy wyborze ogrzewcza należy wziąć pod uwagę moc dopasowaną do potrzeb użytkownika, zakres regulacji temperatury, wydajność grzewczą oraz jakość wykonania. Warto też zapoznać się ze sposobem montażu i miejscem, w jakim poleca się go zamocować — wyróżnia się podgrzewacze nadumywalkowe, podumywalkowe, które można również schować w szafce oraz podgrzewacze zewnętrzne zlokalizowane w dowolnym punkcie w łazience. Różnorodność modeli niesie ze sobą możliwość doboru dodatkowych funkcjonalności, takich jak bateria, perlator, tryb eko czy opcja dogrzewania wody wstępnie podgrzanej. Nowoczesny przepływowy ogrzewacz elektryczny posiada też możliwość ustawienia blokady temperatury na poziomie 42 °C, co zapewnia oszczędność energii oraz zabezpieczenie przed poparzeniem, szczególnie w przypadku posiadania małych dzieci.

kran

Podgrzewacze można podzielić również pod względem regulacji temperatury wody. Dostępne są ogrzewacze wody sterowane hydraulicznie, w których temperatura wody jest zależna od wielkości strumienia, oraz przepływowe ogrzewacze elektryczne, które są bardziej nowoczesną alternatywą z uwagi na możliwość elektronicznego programowania i sterowania za pomocą ekranu LCD, na którym można ustawić konkretną temperaturę i moc strumienia. Oprócz zasilania elektrycznego w sklepach znaleźć można również ogrzewacze zasilane gazem, które są tańsze w eksploatacji, ale zajmują więcej miejsca. Działanie tych urządzeń polega na podgrzaniu i zmagazynowaniu wody, która zachowuje swoją ciepłotę dzięki termostatowi zapobiegającemu jej stygnięciu.

Grzałka urządzenia umieszczona jest w szklanej lub porcelanowej osłonie, która odseparowuje ją od wody. Przepływowe podgrzewacze wody cechuje komfort użytkowania i energooszczędność, bo ogrzewają wodę dopiero wtedy, kiedy uruchamia się kran i strumień zaczyna przez nie przechodzić. Ilość energii elektrycznej bądź gazowej jest zależna od ilości wody, której w danym momencie potrzebujemy. Przepływowe ogrzewacze charakteryzują się mocą od 3 do 20 kW.