Czy fototapeta to dobry wybór do kuchni?

21 stycznia, 2016

Czy fototapeta to dobry wybór do kuchni?

Proste kafelki bez żadnych wzorów już od wielu lat są niemodne. Obecnie jakiś rodzaj dekoracji nad blatem roboczym, a szczególnie między ciągami szafek, to absolutny must have. Wśród najpopularniejszych dekoracji można wymienić:

  • szkło – piaskowane, lacobel, z nadrukiem i w wielu innych wariantach
  • dekoracyjne kafelki – z różnorodnymi wzorami
  • mozaikę – ze szkła, ceramiki, kamieni, drewna, metalu
  • dekoracyjne i odpowiednio zabezpieczone tynki
  • fototapety

Fototapety występują w różnych wariantach, więc, zależnie od podkładu i sposobu zabezpieczenia, z powodzeniem nadają się nawet do tak „trudnych” wnętrz jak kuchnia, łazienka czy przedpokój, a najłatwiejszym i najbardziej popularnym sposobem na uchronienie tapety przed zniszczeniem jest jej zalaminowanie.

Fototapety do kuchni występują w trzech głównych rodzajach: są to powtarzalne wzory (np. kwiaty, owoce, ziarna kawy), poziome zdjęcia (np. panorama miasta czy mostu), a trzecim, mniej popularnym typem, są tapety wykonywane ze zdjęć klienta.

W przypadku kuchni fototapeta jest interesującym rozwiązaniem, bo choć jest mniej trwała niż płytki czy szkło, to jednak jest dość tanim rozwiązaniem, pozwalającym na częste, bezproblemowe zmiany w wystroju kuchni. Wystarczy zedrzeć starą tapetę i położyć nową, która zupełnie odmieni klimat tego miejsca, a wykonanie tej pracy zajmie jedno popołudnie.

 fototapeta do kuchni

 fototapeta do kuchni    fototapeta do kuchni

kuchnia fototapeta