Co może wykonać tapicer meblowy?

kszesła od tapicera
28 września, 2023

Co może wykonać tapicer meblowy?

Meble tapicerowane to zdecydowanie jedne z najładniejszych i najwygodniejszych. Miękka gąbka oraz tkanina czy skóra zapewniają komfort siedzenia i leżenia, a kanapa czy fotele pięknie się prezentują w pomieszczeniu. Niestety, to także te meble na których najbardziej widać zniszczenia. Tkanina się plami, traci kolor, gąbka się obija, sprężyny wbijają w pośladki podczas siedzenia, czasem zawodzą też mechanizmy otwierania.

Co wtedy? Jak sprawić, żeby mebel nabrał świetnej jakości?

tapicer meblowy w ŁodziZ pewnością tapicer meblowy w Łodzi będzie wiedział, co robić. Jest to specjalista znający się nie tylko na samej tapicerce – co by sugerowała nazwa – ale całościowo na meblach. Wykonuje nie tylko wybrane produkty na zamówienie, ale także zajmie się renowacją tych starych i zniszczonych. Jak działa taki fachowiec? Z pewnością poradzi sobie on z przywróceniem tapicerki do stanu użyteczności. Zajmie się jej dogłębnym ekstrakcyjnym praniem, odplamianiem, a także odświeżaniem. Chodzi o to by kolor znów był intensywny, a nie poszarzały, a tkanina była gładka i jednolita – bez przebarwień. Jeśli jest ona w bardzo złym stanie to tapicer zasugeruje jej wymiane na nową. Może być ona taka sama jak poprzednia jak również totalnie inna – w ten sposób można odmienić wygląd starego mebla bez ponoszenia dużych kosztów. Przykładowo, rodzice z małymi dziećmi często wybierają tkaninę flokowaną bo łatwo można ją czyścić.

kszesła od tapiceraZmiana barwy tapicerki sprawdza się w przypadku remontów. Tapicer oczywiście może wymienić też inne elementy mebla, czyli piankę i sprężyny. Z czasem się one wyrabiają, zgniatają, przez to w kanapie czy narożniku tworzą się wgłębienia – tam, gdzie najczęściej się siada. Tam tez tkanina się zwykle odkształca i naciąga. W celu naprawy mebla trzeba wymienić piankę oraz sprężyny na nowe. Jako że tapicer zna się dobrze na meblach to powinien sobie poradzić z naprawą zawiasów w otwieranych kanapach. Warto zaznaczyć, że taki profesjonalista wykona też na zamówienie np. wezgłowia do łóżek tapicerowanych czy pufy do pokoju dziecięcego, czy też zajmie się tapicerką samochodową oraz motocyklową – renowacją i wymianą. Oddając swój mebel do tapicera ma się gwarancję, że wróci on do nas w rewelacyjnym stanie.

Często sama renowacja tapicerki robi piorunujące wrażenie, a jeśli do tego dodamy np. wymianę pianki to efekt jest murowany. Warto jednak pamiętać, że oferta tapicerstwa nie tylko w Łodzi jest większa i można udać się do specjalisty także w przypadku chęci renowacji tapicerki w aucie lub siedziska motocykla czy wykonana łóżka tapicerowanego.