Zastosowanie zbiorników dwupłaszczowych w transporcie

7 sierpnia, 2019

Zastosowanie zbiorników dwupłaszczowych w transporcie

Jedną z najbardziej rozwiniętych gałęzi szeroko rozumianego współczesnego przemysłu jest branża transportowa – bez niej tak naprawdę światowa gospodarka nie miałaby racji bytu. Każdego dnia niezliczona liczba samochodów przemierza dziesiątki, a nawet setki kilometrów, żeby przetransportować ludzi lub dostarczyć jakiś towar we wskazane wcześniej miejsce.

Zalety zbiorników dwupłaszczowych

Specyfika tej branży polega na umiejętnym dysponowaniu środkami, jakie zapewniają pojazdom napęd, czyli przede wszystkim paliwem. Co prawda, coraz więcej uwagi poświęca się obecnie rozwiązaniom ekologicznym, takim jak wykorzystanie energii elektrycznej do napędzania różnego rodzaju środków lokomocji, benzyna jest jednak obecnie – i z pewnością na długo pozostanie – głównym środkiem paliwowym wykorzystywanym na całym świecie. Korzystanie z niego wiąże się, rzecz jasna, z określonymi wydatkami, dlatego firmy transportowe stosują pewne rozwiązanie pozwalające im zaoszczędzić spore sumy – jest nim zbiornik dwupłaszczowy na paliwo cena którego nie powinna stanowić wyzwania dla żadnego przedsiębiorstwa, natomiast oszczędności, jakie generuje taki zbiornik, z pewnością zadowolą każdego właściciela firmy przewozowej. Zasadniczo zbiorniki takie mogą mieć pojemność od kilkuset do nawet pięciu tysięcy litrów, co przede wszystkim pozwala kupować paliwo w hurtowej ilości, a to bezpośrednio przenosi się na obniżenie jego ceny.

To jednak nie wszystko – posiadanie zbiornika dwupłaszczowego wiąże się także z wieloma innymi korzyściami. To przede wszystkim całkowita kontrola zużycia paliwa, ponieważ jednostki opuszczające bazę mogą zawsze wyjeżdżać z niej na pełnym baku, co daje przedsiębiorstwu jasny obraz tego, ile tak naprawdę benzyny jest zużywane. Co więcej, to zaoszczędzenie wielu kilometrów trasy oraz czasu, jakie należałoby poświęcić na dojazdy do stacji benzynowych. To także gwarancja dla pracodawcy, że zatrudnieni u niego kierowcy nie wykorzystują pojazdów służbowych do załatwiania spraw prywatnych. Dlatego właśnie coraz częściej spotyka się w różnego rodzaju zakładach – nie tylko tych związanych z transportem – zbiorniki dwupłaszczowe, w których gromadzi się paliwo. Prezentują się one wyjątkowo estetycznie, mogą więc stać tuż obok budynku firmowego, są także w stu procentach bezpieczne, co zachęca do ich kupna.

Wyposażenie zbiornika w płaszcz ochronny zapewnia ochronę w razie pojawienia się jakiegoś wycieku ze zbiornika właściwego – dodatkowe poszycie stanowi około 110% pojemności pojemnika środkowego, dzięki czemu możliwe jest przechwycenie całej ilości cieczy w razie wystąpienia awarii.