Zamawianie drewnianych mebli na wymiar

meble dębowe
16 maja, 2019

Zamawianie drewnianych mebli na wymiar

Wiele osób decyduje się na meble stworzone na wymiar. Część z nich chce czegoś unikatowego, inni nie znaleźli w sklepach produktów odpowiadających na ich potrzeby. Niezależnie od tego, czy meble pochodzą z masowej produkcji, czy są tworzone na specjalne zamówienie, ważne jest ich wykonanie i materiał, z którego powstały.

Meble dopasowane do mieszkania

meble dęboweJednym z najbardziej popularnych i wytrzymałych materiałów jest dąb. Dębowe drewno jest solidne, twarde i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Większą wytrzymałością cechują się jedynie drewna egzotyczne. Decydując się na meble stworzone specjalnie na nasze zamówienie, powinniśmy dokładnie przemyśleć, czego potrzebujemy. Czy chodzi nam o szafkę, w której będziemy trzymać mały zasób książek, czy o przestronną szafę do naszej garderoby? Zazwyczaj wraz z producentem mebli na zamówienie możemy przedyskutować, jakie rozwiązanie będzie dla nas najlepsze. Zadbajmy, by proste meble dębowe na wymiar były faktycznie dopasowane do naszego mieszkania. Meble dębowe są uniwersalne, pasują do każdej aranżacji, problemem może być tylko ich rozmiar. Często w dokonywaniu pomiarów pomagają pracownicy danej firmy zajmującej się produkcją mebli na zamówienie. Dostosują oni nie tylko wysokość i szerokość mebla. Ważnym wymiarem jest także jego głębokość. Jeśli chcemy trzymać w dębowej szafie naczynia kuchenne w postaci garnków i patelni, zadbajmy o to, by dostarczono nam właśnie taką szafkę, która je pomieści.

meble dęboweJeśli marzy nam się duża szafa z otwieranymi drzwiami, należy ustalić także ich rozmiar. W wypadku małych pokoi trzeba zdecydować się na najlepsze ułożenie szafy, lub odpowiednio dostosować jej głębokość, by możliwe było pełne otworzenie drzwiczek. Końcowym elementem produkcji drewnianych mebli jest ich lakierowanie. Przed złożeniem zamówienia upewnijmy się, jakich lakierów używa stolarz. Najlepiej by nie były to produkty zawierające szkodliwe substancje, a oleje i woski roślinnego pochodzenia. Dzięki temu zamówione przez nas dębowe meble będą ekologiczne. Pamiętajmy, że dąb można bez problemu malować – poinformujmy producenta, jeśli chcemy, by nasz mebel odznaczał się charakterystyczną barwą. Gdy decydujemy się na meble tworzone na wymiar, sprawdźmy, jakich materiałów użył dany producent.

Czy meble przez niego wyprodukowane nie posiadają wylotowych sęków, miejsc żywicznych lub dziur po robakach albo pozostałości kory? W każdej z tych sytuacji powinniśmy zgłosić swoje zażalenia i prosić o ewentualne poprawki. Skontrolujmy też strukturę drewna – wszystkie miejsca powinny być równie starannie wyszlifowane i gładkie.