Wyposażenie drewnianej altany ogrodowej

drewniane altany ogrodowe z ogrzewaniem
20 czerwca, 2018

Wyposażenie drewnianej altany ogrodowej

Altana jest budynkiem, który zobaczyć możemy w co drugim ogrodzie. Jest to wyjątkowo lekka konstrukcja, która posiada walory wizualne, jak i użytkowe. Możemy tam spędzać wiosenne i letnie dni. Ważne jednak, aby altanka była odpowiednio wyposażona. Jeśli wybierzemy nie otwartą, a zamkniętą altankę, mamy więcej interesujących możliwości.

Wnętrze drewnianej altanki ogrodowej

drewniane altany ogrodowe z ogrzewaniemOczywiście jednak zacząć należy od wyposażenia o największej funkcjonalności. W takiej altance powinno znaleźć się więc oświetlenie – tutaj producenci proponują zwykłą instalację elektryczną lub oświetlenie halogenowe. Dzięki temu nawet wieczorami będziemy mogli spędzać czas w altance. Pamiętajmy jednak, że wówczas w oknach powinna znaleźć się moskitiera, inaczej światło będzie przyciągać owady, a tego z pewnością nie chcemy. Drugą ważną funkcjonalnością w zamkniętej altance jest ogrzewanie. System grzewczy jest przydatny zwłaszcza wówczas, gdy chcemy móc przebywać w altance nie tylko latem. Dzięki temu również jesienią będziemy mogli przyjść do altanki napić się gorącego kompotu czy pogadać z najbliższymi. Takie drewniane altany ogrodowe z ogrzewaniem jednak kosztują o wiele więcej, musimy być więc gotowi na wydatki. Ale jest to rozwiązanie warte swojej ceny. Także zimą ogród potrafi mieć swój urok, dlatego możemy podziwiać go przez okno altanki. Będzie nam ciepło, a przy tym naprawdę klimatycznie.

drewniane altany ogrodowe z ogrzewaniemJeżeli w dachu altanki wykonaliśmy wylot kominowy, wówczas ciekawą opcją może być montaż kominka, który dostarczy niesamowitej atmosfery do wnętrza. Jak widać, wybór mamy naprawdę szeroki. Jeśli chodzi o następne elementy wyposażenia altany, wymienić tutaj można meble ogrodowe, przede wszystkim stół oraz krzesła. Najlepiej wybrać te drewniane (jeżeli będą odpowiednio zabezpieczone przed działaniem negatywnych czynników atmosferycznych) lub też rattanowe. Obie opcje są eleganckie i dosyć trwałe. Oczywiście w przypadku drewna, wiele zależy od jego gatunku. Z pewnością lepiej wybrać meble bukowe lub z modrzewia syberyjskiego niż sosnowe, które charakteryzują się najmniejszym poziomem trwałości. Z kolei meble rattanowe są dobrym wyborem, ponieważ łatwo je czyścić. Jeśli zależy nam na atrakcyjnym wizualnie rozwiązaniu, będzie to idealna opcja.

Wśród mebli ogrodowych znajdują się także te plastikowe, jednak to mało eleganckie rozwiązanie, chociaż najtrwalsze. Sami jednak musimy zadecydować, co jest dla nas najważniejsze. Oprócz mebli w postaci stołu czy krzeseł, w dużej altance ogrodowej może znaleźć się też na przykład barek czy szafki. W tak wyposażonej drewnianej altance przebywanie będzie prawdziwą przyjemnością.