Wiosenne porządki: czyszczenie posadzek

20 stycznia, 2016

Wiosenne porządki: czyszczenie posadzek

Regularna pielęgnacja posadzek nie zawsze daje tak dobre efekty, jak byśmy tego chcieli. Choć pozwala na usunięcie większości zabrudzeń, to jednak niektóre wnikają głęboko w materiał, szczególnie porowaty czy uszkodzony lub podniszczony. Czasem też na posadzkach pojawiają się trudne do usunięcia plamy, które nawet po długotrwałym szorowaniu pozostawiają po sobie słabo widoczny, ale jednak zauważalny ślad. Bywa również i tak, że przy konserwacji podłogi np. pastą lub lakierem można zakonserwować również zabrudzenia, co powoduje ściemnienie materiału i jego nieestetyczny wygląd.

czyszczenie posadzek

Powyższe problemy dotyczą posadzek różnego typu, tych znajdujących się w domach oraz tarasowych i ogrodowych. Te ostatnie mogą być szczególnie kłopotliwe ze względu na np. pory na powierzchni kamieni, w które głęboko wnikają plamy z oleju samochodowego czy inne zabrudzenia.

Rozwiązaniem tych kłopotów może być profesjonalne czyszczenie posadzek Wrocław, Katowice czy Poznań, jak również inne miasta małe i duże, posiadają wiele firm, które świadczą tego typu usługi. Dzięki temu możliwe jest wybranie najkorzystniejszej oferty, która pozwoli na kompleksowe doczyszczenie posadzek w całym domu i poza nim. Firmy sprzątające oferują mycie i czyszczenie następujących typów posadzek:

  • parkiety, panele i podłogi drewniane,
  • kamień sztuczny i naturalny, konglomeraty,
  • wykładziny, gumoleum, linoleum,
  • powierzchnie kauczukowe, żywiczne, betonowe,
  • nawierzchnie sztuczne,
  • płytki ceramiczne.

czyszczenie posadzek  czyszczenie posadzek