Usługi stolarskie – od czego zależą ceny?

usługi stolarskie
28 marca, 2017

Usługi stolarskie – od czego zależą ceny?

Usługi stolarskie są coraz częściej poszukiwane nie tylko w Warszawie. Korzystając z usług profesjonalnego stolarza będziemy w stanie zapewnić sobie doskonałej jakości meble, zabudowy, wiatry drewniane, czy nawet rzeźby do ogrodu. Jednak ceny za takie usługi mogą być bardzo różne i nie zależą one jedynie od pracowni stolarskiej.

Usługi stolarskie w dobrej cenie

usługi stolarskieZ pewnością usługi stolarskie wykonywane w Warszawie będą droższe, jeśli projekt będzie skomplikowany. Proste blaty kuchenne, zwykły stół z krzesłami do jadalni, czy prosta szafa na pewno nie będzie dużo kosztować, nawet jeśli jest wykonywana na wymiar. Im projekt bardziej skomplikowany tym będzie też droższe. Fantazyjne, nowoczesne meble, całe zabudowy kuchenne z licznymi ozdobami,czy ozdobne wieszaki z pewnością są trudniejsze do wykonania, zatem stolarz może sobie policzyć więcej za usługę. Więcej pracy nad projektem, szczególnie nad zdobieniami na pewno musi się przełożyć na koszty wykonania. Cena nie zależy jednak jedynie od projektu. Ważne jest także to, co będzie robione z drewnem.

usługi stolarskieMożna wybrać opcję postarzania drewna, dzięki czemu meble wygląda na zabytkowy, drewno może być dodatkowo zabezpieczone, na przykład przed działaniem wody i zabrudzeń kuchennych. Za dodatkowe usługi również trzeba zapłacić, bo w cenie jest jedynie standardowe lakierowanie drewna. Jeśli po stronie stolarza jest zakup materiałów to cena całej usługi będzie zależało od ilości potrzebnego drewna, jak również od jego rodzaju. Drewno sosnowe jest tanie i łatwo dostępne, ale już palisander czy heban będą droższe, a za ich sprowadzenie będzie trzeba więcej zapłacić. Stolarz jednak może liczyć na zniżki w hurtowniach, zatem nie zawsze się opłaca samodzielnie kupowanie materiału na meble. Cena za usługi stolarskie może zależeć także od czasu wykonania zlecenia. Trzeba się przygotować na to, że meble na zamówienie nie powstają w jeden dzień. Często jest to kilka tygodni, zależnie od tego co jest wykonywane. Jeśli komuś zależy na czasie, bo chce się jak najszybciej wprowadzić do nowego domu, to za usługę ekspresową trzeba będzie dopłacić.

Podsumowując, ceny za usługi stolarskie w Warszawie zależą od materiału z jakiego będą wykonane meble, jak skomplikowany będzie projekt, w jakim terminie ma zostać wykonany, jak również od tego, czy drewno będzie specjalnie zabezpieczane, postarzane lub ozdabiane. Ważne jest to, by dogadać wszystkie szczegóły z fachowym stolarzem, czyli ustalić termin, koszty oraz detale projektu. Wtedy wiemy, na co się powinniśmy nastawić.