Tapety, fototapety, czy naklejki ścienne?

tapety ścienne rasch
24 kwietnia, 2017

Tapety, fototapety, czy naklejki ścienne?

Ozdabianie ścian to jeden z bardziej popularnych trendów jeśli chodzi o wykończenia wnętrz. Dzięki nim nie jesteśmy skazani na gładkie, pomalowane ściany, bez żadnych wzorów. Co prawda jest to rozwiązanie praktyczne, malowanie jest proste i szybkie, jednak nie zapewnia takiego efekty jak wzorzyste ściany.

Tapety renomowanego producenta

tapety ścienne raschMożna do dekoracji wykorzystać tapety, fototapety czy naklejki ścienne. Która opcja jest dobra dla nas? Jeśli zależy nam na kompleksowym remoncie czy wykończeniu pomieszczenia to najlepszym rozwiązaniem są niemieckie tapety ścienne Rasch. To znany producent z wieloletnią tradycją, który produkuje wysokiej jakości tapety w różnych wzorach. Do pokoju dziennego można wybrać wzory nowoczesne, geometryczne, a do sypialni wzory nastrojowe, romantyczne, na przykład motywy natury, zachód słońca, czy zwierzęta. Można znaleźć w ofercie tego producenta także liczne tapety idealne do pokoju dziecięcego i młodzieżowego, pełne słodkich wzorów. Jednak wzory, nawet te delikatne, na wszystkich ścianach mogą być przytłaczające dla wielu osób. Wtedy lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie fototapety.

tapety ścienne raschStosuje się ją zazwyczaj na jednej ścianie, dzięki czemu przyciąga ona uwagę. Fototapeta jest dobra do ściany z kanapą czy łóżkiem, jednak można ją stosować wszędzie. Tapetowanie na jednej ścianie jest tańsze i stanowi idealne rozwiązanie kiedy chcemy szybko i tanio odmienić nasze wnętrze. Fototapety mogą bardzo dobrze powiększyć pomieszczenia, dzięki grafice 3d. Daje nam też możliwość wykonania tapety na zamówienie, na przykład z naszym zdjęciem z wakacji. Taka dekoracja ściany na pewno będzie jedyna w swoim rodzaju. Trzecim rozwiązaniem jest zastosowanie naklejek ściennych. Takie naklejki są dostępne w różnych wielkościach, kolorach i wzorach. Najbardziej popularne są naklejki przedstawiające dmuchawce, kwiaty, czy też drzewa. Motywy roślinne są bardzo modne i stąd zapewne ich popularność. Taka naklejka również się sprawdzi wtedy, kiedy chcemy szybko i łatwo coś zmienić w naszym wnętrzu. Nakleja się ją na pomalowaną ścianę i nie potrzeba do tego specjalnych narzędzi, ponieważ naklejki są już wyprodukowane z powłoką z klejem, tak jak zwykłe naklejki. Mogą stanowić dekorację ścienną zamiast obrazów czy grafik, a przy tym są eleganckie i stylowe.

Nadadzą się też idealnie do pokoju dziecięcego, gdzie możemy przykleić naklejki koło włącznika światła, koło łóżka dziecka, czy blisko szafki. Na pewno takie kolorowe, bajkowe akcenty zostaną docenione przez każdego malucha, a przy tym rodzice nie wydadzą sporej kwoty na dekorację pokoju.