Tani sposób na ogrodzenie ogrodu

8 stycznia, 2016

Tani sposób na ogrodzenie ogrodu

Stylowe ogrodzenie stanowi jedną z ozdób ogrodu i całej działki. Czasem jednak fundusze nie pozwalają na ogrodzeniowe szaleństwa, bo choć wiadomo, że ogrodzenie kute pasowałoby najbardziej, to z sam koszt takiego przedsięwzięcia sprawia, że większość zainteresowanych woli założyć inne ogrodzenie. Czasem też wydaje się, że ze względu na typ ogrodu, drogie i ozdobne ogrodzenie mija się z celem.

Jeśli zaliczają się państwo do którejś z tych grup, z pewnością rozważaliście już różnorodne opcje. Poza ogrodzeniami kutymi dostępne są też rzeczy tańsze niż wyroby kowalstwa artystycznego, jak drewniane płoty czy ogrodzenia murowane lub panele betonowe. Jednak jedną z najtańszych, przy tym skutecznych, trwałych i estetycznych opcji są panele ogrodzeniowe.

Panele stworzone są z ocynkowanej lub malowanej siatki. Występują w wersjach o różnej grubości drutu i posiadają różne wymiary. Zdecydowanie najbardziej popularna jest siatka w kolorze zielonym lub klasycznie czarna. Ta pierwsza znakomicie wpasowuje się w roślinne otoczenie, przez co z daleka jest mniej widoczna, gdyż nie tworzy wyraźnego kontrastu z resztą działki. Do tego jest to kolor przyjemny dla oka i pasujący do bardzo wielu miejsc.

Inną zaletą paneli ogrodzeniowych jest sam sposób ich budowy, ponieważ duże oczka nie stanowią bariery dla drobnych zwierząt, co jest szczególnie ważne dla osób zainteresowanych ochroną środowiska i będących zdania, że działalności ludzi nie powinna stanowić dla fauny bariery nie do pokonania. Siatka jest też świetną podpórką dla roślin, szczególnie kwiatów i krzewów pnących. Daje im dobre warunki do szybkiego wzrostu, ponieważ pozwala na odpowiednie podparcie dla delikatnych gałązek i łodyg oraz zapewnia duży dostęp do światła.
Tak obrośnięta siatka przestaje być ogrodzeniem, a staje się ważną częścią ogrodu. Rosnące przy niej rośliny pozwalają na stworzenie przyjemnej zielonej ściany, rzucającej cień w gorące dni i osłaniającej przed resztą świata.

obrośnięte ogrodzenie panelowe

ogrodzenie panelowe