Sposoby pozyskiwania polecanej wody alkalicznej

woda alkaliczna
13 września, 2016

Sposoby pozyskiwania polecanej wody alkalicznej

Każdy element pojawiający się w naszym codziennym życiu może wpływać na strukturę naszego organizmu, gdzie odpowiednio zachowana dieta jest jedną z ważniejszych spraw mogących zabezpieczyć nas przed różnymi chorobami czy problemami zdrowotnymi.

Polecana woda alkaliczna i zasadowe pH

woda alkalicznaJednym z głównych składników naszego rutynowego dnia jest woda, która nie jest zbyt zdrowa, szczególnie jeśli pozyskujemy ją z kranu. Jednym z ważniejszych czynników stwierdzających jakość wody, jest jej współczynnik kwasowo-zasadowy, czyli pH. Jego skala opiera się na strukturze od 0 do 14, gdzie kwasowa część zawiera się w przedziale od 0 do 7, a zasadowa od 7 do 14. Jeśli więc dana woda zawiera się wyłącznie w tym drugim przedziale, będzie ona bardzo zdrowa dla naszego organizmu, gdzie możemy zapewnić w ten sposób sobie zwiększoną odporność, samopoczucie, poprawić właściwości regenerujące itd. Do takich wód zaliczana jest polecana woda alkaliczna, która zawiera zasadowy współczynnik pH. To wszystko dzięki odpowiedniemu sposobowi pozyskania, do którego wykorzystywane są jonizatory wody. Jak to wszystko działa? Wszystko związane jest z odpowiednim podziałem jonów OH- i H+, które są rozdzielane dzięki zastosowaniu elektrolizy wody.

woda alkalicznaDzięki procesowi, który oparty jest na przepuszczeniu przez nią prądu elektronicznego, można uzyskać taki podział, jednak bez dodatkowych narzędzi nie byłby on możliwy do trwałego utrzymania. Jonizator wody wyposażony jest więc w odpowiednio rozdzielone sektory, gdzie w każdym z nich znajduję się jedna elektroda, która dla części kwasowej wykorzystuje anodę, a dla części alkalicznej katodę. Odpowiednie jony są przyciągane przez przepływ prądu, który rozdziela wodę na dwie osobne grupy. Jonizator wody wiąże się jednak z całkiem wysokim początkowym kosztem, gdzie za takie urządzenie przyjdzie nam zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. Istnieje jednak kilka sposobów na pozyskanie takiej zdrowej wody dla naszego organizmu, do których nie będą nam potrzebne jonizatory wody. Produkowane są specjalne saszetki mineralizujące, które można stosować spokojnie nawet poza domem, zabierając je w podróż czy do pracy. Taką saszetkę wsypujemy do butelki z wodą kranową, gdzie po ok. 15 minutach powinniśmy otrzymać wodę alkaliczną, ze zwiększonym współczynnikiem pH. Dzięki temu rozwiązaniu, możemy nawet uzyskać z jednej saszetki, 1,5 litra zdrowej wody.

Często jednak są one oferowane wyłącznie na zagranicznym rynku wschodnim, gdzie w Polsce trudno czasem jest pozyskać odpowiednio skuteczne rozwiązania. W internecie krąży także kilka domowych sposobów na uzyskanie wody alkalicznej, bez korzystania z jonizatora wody.