Sposób na tanie i trwałe ogrodzenie działki

ogrodzenia z siatki
1 lipca, 2019

Sposób na tanie i trwałe ogrodzenie działki

Posiadanie działki rekreacyjnej to nie tylko przywileje w postaci wypoczynku wśród zielonej roślinności nawet w centrum miasta. To także obowiązki, bowiem by cieszyć się niczym nie zakłóconym wypoczynkiem, musimy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie terenu i jego ogrodzenie. Ograniczamy w ten sposób dostęp osób trzecich do danego obszaru, ale również unikamy w ten sposób szkód, które mogłyby być wyrządzone przez zwierzęta.

Siatka to dobre ogrodzenie

ogrodzenia z siatkiRodzajów ogrodzenia i materiałów, z którego mogą zostać wykonane mamy naprawdę sporo. Bariera odgradzająca może być murowana lub wykonana z kamieni, betonu, metalu czy drewna. Każde z rozwiązań charakteryzuje się inną trwałością, estetyką, ale także ceną. Jeśli teren działki jest duży, a budżet na inwestycję ograniczony, wówczas zaczynamy szukać w miarę taniego rozwiązania, które w łatwy sposób można zamontować samemu, by ograniczyć koszty związane z wynajęciem ekipy budowlanej. Kwestie prawne nie regulują kwestii graniczenia ogrodzenia z sąsiadami i podziału kosztów związanych z jego postawieniem, Wzmiankowane jest jedynie, że sąsiedzi wspólnie korzystający z ogrodzenia powinni razem ponosić koszty jego eksploatacji i użytkowania. Nie ma zatem podstaw prawnych do obciążania sąsiadów kosztami związanymi z budową ogrodzenia. Jednymi z najtańszych, a jednocześnie bardzo trwałych rozwiązań są ogrodzenia z siatki na działkę. Taki rodzaj bariery może być nawet kilkukrotnie tańszy od wariantów wykonanych z drewna, betonu czy kamienia.

ogrodzenia z siatkiW zależności od rozmiaru i jakości siatki ceny zaczynają się od około 70 złotych na 5 metrów bieżących materiału. Jeśli ogrodzenie ma formę tymczasową i ma posłużyć tylko przez ograniczony czas, wówczas jakość siatki nie musi być najwyższa. Jednak w przypadku, gdy decydujemy się na tego rodzaju ogrodzenie z nadzieją, że będzie nam ono towarzyszyło przez dłuższy okres, wówczas jakość materiału ma ogromne znaczenie. Pamiętajmy, że dobra siatka ogrodzeniowa to taka, która została wykonana z drutu o średnicy co najmniej 3 mm. Wielkość średnicy gwarantuje wysoką odporność na powstawanie uszkodzeń mechanicznych i odkształceń. Kolejna ważną kwestią jest wielkość oczek – im mniejsza, tym większa stabilność i sztywność ogrodzenia.

O dobrej jakości decyduje również warstwa ocynku lub powłoki PCV. Jej obecność zapewnia ochronę przed korodowaniem, przedłużając żywotność ogrodzenia. Powłoka z tworzywa sztucznego nadaje siatce określony kolor, dlatego jest to także świetne rozwiązanie dla osób, które chciałyby cieszyć się zarówno trwałością, jak i satysfakcjonującą estetyką ogrodzenia.