Rodzaje naturalnych paneli trójwymiarowych

trójwymiarowe panele ścienne
31 maja, 2019

Rodzaje naturalnych paneli trójwymiarowych

Panele ścienne 3D wykonywane są z różnych materiałów. Każdy z nich ma inne właściwości, dzięki temu bez problemu można dopasować je do konkretnych wnętrz, w który nie będą narażone na uszkodzenia. Obecnie w każdym sklepie branżowym znajduje się niemal każdy rodzaj paneli, które oczywiście dostępne są w wielu kształtach i kolorach.

Panele z korka i drewna

trójwymiarowe panele ścienneWyróżnia się takie wykonane z PCV, płyt MDF, szkła, betonu, czy gipsu. Jednak najczęściej wybierane są te z drewna, ponieważ jest to naturalny materiał. Sprawdzi się niemal w każdym pomieszczeniu i kiedy zostanie dobrze dopasowany, odpowiednio je wyróżni. Montaż takich paneli nie jest trudny, kiedy posiada się odpowiednie narzędzia, jest się w stanie wykonać go samodzielnie. Jeśli nie jest się wszystkiego pewnym najlepiej zapytać się o radę fachowca lub zatrudnić osobę doświadczoną, która wykona wszystko szybko i sprawnie. Oczywiście na rynku można spotkać je w różnych kolorach i wzorach. Wszystko możliwe jest dzięki specjalnej obróbce i użyciu różnych barw lakierów, którymi są zabezpieczane. Dzięki temu nie trzeba martwić się o dodatkową ochronę. Co więcej, sprawdzą się w wielu pomieszczeniach. Głównie wykorzystuje się je w stylu wiejskim bądź rustykalnym. Jednak często ozdabiają ściany w dużych firmach, które posiadają swoje biurowce.

trójwymiarowe panele ścienneDzięki temu całe wnętrze staje się wyjątkowe i z pewnością zostanie zapamiętane. Naturalne trójwymiarowe panele ścienne wykonywane są także z korka. Nie jest on jednak specjalnie do tego wytwarzany. Wielu producentów korzysta z odpadów, które pozostają z produkcji korków do wina. W ten sposób ma się pewność, że są one przyjazne dla środowiska i bez problemu się rozłożą. Oczywiście kolor i kształt tych paneli zależy od producenta, jednak opcji tych jest tak wiele, że z pewnością każdy wybierze coś dla siebie. Naturalne panele mają jeszcze więcej zalet. Dzięki nim można zakryć wszystkie nierówności, które obecne są na ścianach. Co więcej, są bardzo łatwe w czyszczeniu. Wystarczy do tego tylko mokra ścierka i bez problemu można pozbyć się z nich kurzu. Jednak trzeba pamiętać o tym, że nie są odporne na wilgoć, w związku z tym nie można umieszczać ich w kuchni, czy łazience. Mimo wszystko idealnie sprawdzą się w salonie, korytarzu, czy sypialni.

Wybór odpowiednich paneli 3D jest trudny. Jednak wiele osób decyduje się na te, które wykonywane są z naturalnych materiałów. Głównie ze względu na to, że są przyjazne dla środowiska i z pewnością zapadną w pamięć. Ponadto z odpowiednimi dodatkami, mogą być używane przez wiele lat w różnych stylach.