Projektowanie wnętrz kuchni i jadalni

16 marca, 2017

Projektowanie wnętrz kuchni i jadalni

Kuchnia i jadalnia to serce domu. Wspólne spożywanie posiłków w rodzinnym gronie z pewnością jest bardzo ważne. Dlatego też ważne jest to, by te dwa pomieszczenia były dobrze urządzone. Stosując się do kilku zasad z pewnością sprawimy, że nasz dom będzie wygodny w użytkowaniu, a przy tym estetyczny i przytulny.

Projektowanie wnętrz i funkcjonalne pomieszczania

architekt wnętrzPolecane projektowanie wnętrz w Bydgoszczy zakłada, że kuchnia musi być funkcjonalna i praktyczna. Wszystkie szafki powinny być zawieszone na takiej wysokości, żebyśmy z łatwością mogli do nich sięgnąć. Szafki stojące natomiast mogą być wyższe lub niższe, zatem zawsze można dobrać coś dla siebie. Meble kuchenne niewątpliwie powinny być pojemne, jak również mieć półki na różnej wysokości co pozwala na swobodne umieszczenie wszelkich sprzętów i naczyń. Wysokie kieliszki potrzebują więcej miejsca niż płaskie tace i talerze. Najczęściej wybierane są obecnie meble kuchenne do zabudowy, czyli takie w które można ,,wsadzić” zmywarkę, czy lodówkę. Dzięki temu całość wygląda spójnie, a też sprzęty się tak nie niszczą. Jeśli chodzi o materiały na meble to zwykle wybierane są meble drewniane, a do tego dużą uwagę poświęca się blatom kuchennym. Mogą być one wykonane z różnych materiałów od taniego tworzywa sztucznego, przez spieki kwarcowe, metal, szkło, kończąc na kamieniach, takich jak marmur czy granit.

Projektowanie wnętrz To blaty się bardziej brudzą i mają większą styczność z wodą, czy jedzeniem. Dlatego też warto jest wybrać trwałe materiały, które nie będą się odkształcały, a będą przy tym łatwe w czyszczeniu i estetyczne. Poza meblami warto jest zadbać o podłogi i ściany. Popularne płytki ceramiczne można zastąpić zmywalnymi tapetami lub odpornymi farbami. Wtedy nasze wnętrze również będzie łatwe w sprzątaniu, a jednak będzie się różnić od innych. Przejdźmy zatem do jadalni. Jadalnia często jest połączona z kuchnią lub z pokojem dziennym. Warto ją jednak jakoś odznaczyć, na przykład poprzez wyspę kuchenną, parawan, lekkie przewężenie między pomieszczeniami. Jadalnia to najczęściej duży stół z sześcioma krzesłami. Można go ładnie udekorować, dzięki czemu pokój nabierze nieco koloru. Wazony z kwiatami, ciekawe obrusy czy ładnie ułożone serwetki z pewnością się sprawdzą. Również warto zadbać o to, by podłoga w jadalni była wykonana z płytek czy łatwych do czyszczenia paneli podłogowych.

Tam również łatwo o zabrudzenia, zatem nie warto jest stosować dywanów czy wykładzin. W jadalni powinna się mieścić cała rodzina, a rozkładany stół sprawi, że nawet niespodziewani goście nie będą problemem.