Posadzki epoksydowe – zastosowanie

izolacje rurociągów
19 lipca, 2017

Posadzki epoksydowe – zastosowanie

Posadzki epoksydowe, czyli inaczej mówiąc posadzki żywiczne na dzień dzisiejszy cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Rozwiązanie to wbrew powszechnej opinii znajduje zastosowanie nie tylko w obiektach przemysłowych, gdzie od posadzki wymaga się podwyższonej trwałość.

Posadzki epoksydowe są trwałe

posadzki epoksydoweI choć rzeczywiście posadzki tego typu wyróżnia większa odporność to jednak nie jest to ich jedyna zaleta. Czym zatem wyróżniają się posadzki epoksydowe? Po pierwsze to rzeczywiście ich trwałość. Zwłaszcza fakt, że są one wysoce odporne na działanie czynników chemicznych, jak i wilgoci, dzięki czemu znajdują one zastosowanie w obiektach przemysłowych – magazynowych, produkcyjnych. Dodatkowo stosowaniu ich w tych miejscach sprzyja także i fakt, że posadzki tego typu mają gładką powierzchnię, a co za tym idzie łatwo je utrzymać w czystości. Niemniej czynnik ten przekłada się także na fakt, że posadzki epoksydowe znajdują równie często także zastosowanie w obiektach użytku publicznego, gdzie na równi z trwałością stawia się estetykę. I to jest właśnie to co wyróżnia posadzki żywiczne od betonowych. Są one dostępne w różnych kolorach, a także mogą być wielobarwne dzięki czemu doskonale się prezentują.

posadzki epoksydoweDodatkowo fakt, że posadzka żywiczna to jedna gładka tafla, bez jakichkolwiek widocznych łączeń sprawia, że jej zastosowanie optycznie powiększa pomieszczenie. Coraz częściej spotyka się także posadzki epoksydowe w różnego rodzaju wzory, kwiatowe, geometryczne i inne, a co za tym idzie coraz częściej po to rozwiązanie sięgają także i architekci zajmujący się projektowaniem mieszkań prywatnych. Mnogość kolorów a także wzorów tego typu posadzek sprawia, że dzięki nim można stworzyć niepowtarzalną aranżację, gdzie podłoga będzie nie tylko komponować się z całą aranżacją a nawet stanowić jej element dekoracyjny. Jednocześnie tego typu podłoga jest niezwykle praktyczna, łatwa do utrzymania w czystości, gładka i antypoślizgowa, co sprawia, że pozytywnie wpływa na komfort mieszkaniowy. Należy jednak zaznaczyć, że rozwiązanie to, jak i każde ma swoje minusy, a w zasadzie jeden, mianowicie posadzki żywiczne przemysłowe, jak i te dekoracyjne są droższe od innych alternatywnych rozwiązań. Niemniej cena nie jest aż tak wysoka by nie było warto wziąć tego rozwiązania pod uwagę.

Dodatkowo liczba firm zajmujących się wykonywaniem posadzek epoksydowych także rośnie, a co za tym idzie ceny stają się coraz bardziej konkurencyjny i tym samym łatwiej jest znaleźć korzystną ofertą zarówno, jeśli chodzi o wykonanie żywicznej posadzki dekoracyjnej, jak i posadzki przemysłowej.