Podnośniki koszowe stosowane w sadownictwie

zbieranie wisni na wysokosci
3 maja, 2020

Podnośniki koszowe stosowane w sadownictwie

Sadownictwo i wykorzystanie podnośników W wielu branżach oraz dziedzinach przemysłu ważne jest stosowanie specjalistycznego sprzętu, zwłaszcza jeżeli praca odbywa się na wysokościach. Do takiego sprzętu zalicza się podnośnik koszowy. Składa się on z kosza oraz ramienia hydraulicznego. Może on być zasilany napędem spalinowym lub elektrycznym. Spalinowy napęd stosuje się głównie na przestrzeniach otwartych.

Podnośniki w sadownictwie są niezbędne

zbieranie owocowWykorzystuje się go w budownictwie, korzysta z niego również straż pożarna, jednakże swoje najszersze zastosowanie znajduje w sadownictwie. Podczas pracy w sadzie głównym zadaniem jest zbiór owoców, które znajdują się wysoko nad ziemią. Żeby zbiór był szybki oraz efektywny stosuje się specjalne podnośniki koszowe. Przydają się one przede wszystkim przy drzewach wysokopiennych jakimi są jabłonie, brzoskwinie, śliwy czy też wiśnie. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania nie tylko zwiększa się tempo pracy, ale również podnosi się bezpieczeństwo pracowników. Minimalizuje się w znaczący sposób ryzyko spadnięcia z drabiny lub gałęzi drzewa. Dużą zaletą jest to, że umożliwiają przenoszenie koszy, które są wypełnione zebranymi owocami. Wypożyczalnia podnośników do sadownictwa specjalizuje się w płatnym wynajmie tego sprzętu.

zbieranie wisni na wysokosciJak wiadomo owoce zbiera się sezonowo. Kupiony sprzęt należy w okresie jesienno-zimowym odpowiednio przechowywać. Wynajem pozwala na uniknięcie tego problemu zwłaszcza jeżeli nie posiada się miejsca czy też dużego garażu lub hali. Nawet jeżeli nie posiada się na własność tego specjalistycznego sprzętu to istnieje możliwość korzystania z niego podczas okresu zbiorów. Czasami jest to wyjście bardziej opłacalne niż zakupienie własnego sprzętu. Jest to sposób o wiele tańszy, ponieważ nie trzeba jednorazowo inwestować w taki sprzęt, a bardzo często pozwala na uniknięcie zobowiązań długoterminowych jakimi są kredyty. Warto wiedzieć, że korzystać z podnośników koszowych mogą wyłącznie osoby, które są odpowiednio wykwalifikowane.

Podnośniki koszowe pozwalają na zwiększenie efektywności pracy oraz są dobrym zabezpieczeniem pracowników. Głównie stosuje się je podczas zbiorów owoców i przenoszenia koszów z dużych wysokości. Eliminuje to straty takie jak złamane gałęzie czy też uszkodzenia pni przez drabiny. Dzięki nim można w szybki sposób dostać się na sam czubek drzewa. Wiele firm proponuje wynajem takiego sprzętu co jest dużym ułatwieniem dla wielu przedsiębiorców, ponieważ nie muszą oni inwestować w sprzęt, którego używa się wyłącznie sezonowo. Taki podnośnik może się przydać na każdym gospodarstwie sadowniczym.