Podnośnik koszowy – kiedy się przyda?

podnośnik koszowy
22 lipca, 2017

Podnośnik koszowy – kiedy się przyda?

Podnośniki koszowe nie są rzeczą, która interesuje wiele osób. Większość myśli, że to specjalistyczny sprzęt, który przydaje się jedynie w wybranych firmach. Nie jest to prawda. Podnośniki mogą być wynajmowane nawet przez osoby prywatne, choć faktycznie częściej się przydają do realizacji celów firmowych.

Podnośnik koszowy do prac ogrodniczych

podnośnik koszowyTakie maszyny posiadają różne długości ramion (wysokości), mogą mieć podesty różnej wielkości. To pomaga w doborze odpowiedniego sprzętu do przeprowadzanego zadania. Bez wątpienia hydrauliczny podnośnik koszowy przydaje się przy pracach energetycznych. Wchodzenie na słup wysokiego napięcia grozi porażeniem prądem, jak również niebezpiecznymi upadkami. Wykonując pracę na podeście podnośnika pracownicy mogą czuć się pewne i bezpiecznie, jak również mają miejsce na rozłożenie swoim narzędzi do naprawy. Prace przy kablach energetycznych często wiążą się także z przycinaniem drzew. Jeśli korona jest zbyt wybujała to konary trzeba pościnać, żeby nie zahaczały o kable, bo mogłyby je przerwać. Gałęzie wtedy ścina się krótko, żeby nie trzeba było powtarzać prac przez długi czas. Hydrauliczny podnośnik koszowy może się także przydać przy standardowych pracach ogrodniczych. Nie tylko drzewa rosną bardzo wysokie, ale również krzewy na żywopłoty, takie jak tuje. Jeśli się ich nie przycina to mogą mieć nawet kilka metrów wysokości!

podnośnik koszowyNiewiele osób zdaje sobie z tego sprawę. Wiadomo, że nic innego poza podnośnikami nie wchodzi w grę, bo o krzew nie da się oprzeć drabiny. Podesty ruchome mogą być wykorzystywane również w działaniach reklamowych. Często baner informujący o sprzedaży nieruchomości lub wynajmie lokalu jest wieszany wysoko na budynku. Nie zawsze da się to wykonać poprzez wychylanie się przez okno. Z baner zawieszony wyżej zawsze będzie bardziej widoczny. Również podnośniki się sprawdzają przy budowie galerii handlowej, kiedy to przestrzenne logo sklepów są wieszane na ścianach elewacji budynku. Ostatnim popularnym zastosowaniem podnośników koszowych są naprawy, konserwacje i prace sprzątające. Mogą one dotyczyć dachów, elewacji, czy okien. Nie zawsze jest do nich inne dojście, np. wejście na dach, czy możliwość otwarcia okien i umycia ich z poziomu pomieszczenia. Wtedy podnośniki koszowe są na wagę złota.

Bezpiecznie da się całość konstrukcji obejrzeć, naprawić lub wyczyścić. Na pewno podesty ruchome i inne podobne mogą być wykorzystywane do wielu prac z różnych dziedzin gospodarczych. Ich wypożyczenie jest tanie, a obsługa nie tak trudna, jak się większości wydaje.