Otoczenie ogrodowej fontanny

5 listopada, 2015

Otoczenie ogrodowej fontanny

Otoczenie ogrodowej fontanny powinno zostać do niej dopasowane – lub na odwrót, fontannę dopasowujemy do już istniejącego ogrodu, panuje tu jednak spora swoboda. Przy umiejętnej aranżacji można zestawić ze sobą kontrastowe style i żaden z nich na tym nie ucierpi, zyska natomiast ogród jako całość.

Zasadniczą jednak kwestią jest stworzenie dla fontanny właściwego tła. Nie powinna zostać zasłonięta gęstwiną roślin, o ile nie mamy tak dużego ogrodu, że możemy pozwolić sobie na swobodne ukrywanie ozdobnych elementów. Fontanna wymaga więc nieco przestrzeni dookoła, niższych roślin, dopiero w pewnej odległości od niej powinny pojawić się większe krzewy czy drzewa.

W otoczeniu fontanny znakomicie sprawdzi się ławka, na której latem będzie można usiąść, by nacieszyć się chłodniejszym, wilgotniejszym powietrzem i drobnymi kropelkami wody dookoła. Z łatwością można z niej zrobić centrum ogrodu, wystarczy do tego stworzenie ścieżek prowadzących do fontanny, dodanie ogrodowych lamp lub niedużej latarni. Stolik z krzesłami zamiast ławki zachęci, by w tym miejscu wypić popołudniową kawę. Jak widać, bez trudu można urządzić ten zakątek ogrodu jako miejsce odpoczynku i spotkań.
Jeśli natomiast fontanna znajduje się w pobliżu altany, jej szum umili chwile spędzane przy grillu lub obiedzie na zewnątrz.

fonatanna w ogrodzie

fonatanna w ogrodzie

fonatanna w ogrodzie