Okna z PVC – co o nich wiemy

mieszkania na sprzedaż
13 lutego, 2018

Okna z PVC – co o nich wiemy

Okna to element elewacji, na który właściwie na co dzień nie zwracamy uwagi. A to przecież szczelna stolarka okienna sprawia, że ciepło nie ucieka z domu i możemy cieszyć się zmniejszonymi kosztami ogrzewania. Co jeszcze zawdzięczamy oknom? Powinny one nie tylko zapewniać właściwą izolację termiczną, ale także spełniać inne funkcje.

Funkcjonalność okien  z PVC

oknaBardzo ważne jest uzyskanie dobrych parametrów izolacji akustycznej. W ten sposób nie będziemy słyszeli szumu silników dobiegającego z sąsiedniej, ruchliwej ulicy. Nie dojdą do nas żadne hałasy – możemy więc w domu w spokoju oddać się wypoczynkowi, który nie będzie zakłócany przez czynniki zewnętrzne. Dalej, jeśli chodzi o okna, należy pamiętać, że powinny one dostarczać do pomieszczeń właściwą ilość światła dziennego. To znaczy, że muszą charakteryzować się dobrą przepuszczalnością światła. Jednocześnie istotna jest ich trwałość i wytrzymałość. Wszelkie obciążenia działające na okno powinny być przenoszone na konstrukcję budynku. W ten sposób stolarka okienna nie będzie ulegać uszkodzeniom. Bardzo dobrymi parametrami, jeśli chodzi o wszystkie wymienione wyżej kwestie, wyróżniają się okna z Piaseczna, które producent wykonuje z PVC. Materiał ten jest jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do produkcji stolarki okiennej i nic dziwnego – charakteryzuje się bowiem świetnymi właściwościami technicznymi i sprawia, że okno jest nie tylko szczelne, nie tylko estetycznie wyglądające, ale i funkcjonalne.

oknaOczywiście materiał, z którego ma być wykonane okno, wybiera zawsze inwestor. Obok okien PVC spotkamy więc w ofertach producentów także okna drewniane, aluminiowe oraz aluminiowo-drewniane. Wybór najlepszego dla naszego budynku okna z pewnością nie będzie więc łatwy, jednak sklepy dystrybuujące stolarkę okienną od najlepszych producentów na pewno pomogą nam w podjęciu decyzji, gdyż bardzo dobrze znają parametry techniczne poszczególnych okien. My zaś przy wyborze kierowalibyśmy się także designem – jednak tutaj producenci oferują tyle możliwości, że nie jest to żadnym problemem. Każdy model okna jest dostępny w różnych wersjach kolorystycznych, można zdecydować się więc na przykład nie na śnieżną biel, a na jedno- lub dwustronną okleinę, która sprawi, że nasze plastikowe okno będzie naśladowało okno drewniane.

Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Pamiętajmy jednak, że stolarka okienna powinna być w odpowiedni sposób dopasowana do elewacji – jeśli nasz budynek charakteryzuje nowoczesny styl architektoniczny, wówczas lepiej postawić też na nowoczesne okna, nie zaś te klasyczne.