Odpowiedni wybór wykładziny do siłowni?

cwiczenia na wykladzinie sportowej
17 kwietnia, 2020

Odpowiedni wybór wykładziny do siłowni?

Każdy kto był na siłowni zapewne widział charakterystyczne i rzucające się w oczy wykładziny. Wbrew pozorom nie są one aż tak tradycyjne jak mogłoby się wydawać i są specjalnie dostosowane do oczekiwań oraz wymagań związanych z obiektem tego typu. Jakie to wymagania i dlaczego lepiej jest zainwestować w odpowiednią podłogę specjalnie przeznaczoną do miejsca aktywności fizycznej, aniżeli taka, którą można dostać w każdym większym sklepie budowlanym?

Idealna wykładzina do siłowni

podloga do silowniPrzede wszystkim, myśląc o siłowni, to pierwsze co przychodzi do głowy to wysiłek oraz ciężka praca. Najprawdopodobniej najważniejszymi rzeczami mającymi wpływ na stan siłowni to obciążenie i wykorzystanie materiału wyłożonego na całej podłodze. Intensywne wycieranie, nacisk, a także ścieranie, to są rzeczy, które jawią się jako wyzwania wymagające zaadresowania. Jak więc widać, położenie standardowych paneli podłogowych jest czymś, co raczej powinno być niewskazane z racji intensywnego ich wykorzystania oraz przede wszystkim obciążenia na jakie jest narażone całe to miejsce. Niemniej jednak, czego można się spodziewać po profesjonalnych podłogach oraz wykładzinach sportowych?

cwiczenia na wykladzinie sportowejPrzede wszystkim taka wykładzina sportowa do siłowni jest oferowana w różnych grubościach – zaczynając od 3 mm aż po 4,5mm i 6 mm. Wykładziny takie często posiadają różnego rodzaju akredytacje, z czego niektóre z nich wydawane są przez organizacje takie jak FIVB (Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej), FIBA (Międzynarodowa Federacja Piłki Koszykowej) oraz IHF (Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej). Poza tym, warto również wspomnieć, że swojego rodzaju standardem stało się pokrywanie wykładzin sportowych poliuretanowym zabezpieczeniem PUR. Warto więc zauważyć, że wykładziny do siłowni są tworzone z wyjątkową myślą o intensywnym ich wykorzystaniu. Takie wyłożenie podłogi jest świetnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie niezbędne są takie cechy jak wytrzymałość, wysoka odporność i niska ścieralność.

Wykładziny sportowe są elementem wyposażenia potrafiącymi z całą pewnością wzbogacić siłownię, bądź też halę sportową. Dzięki odpowiedniej wykładzinie możliwym jest powstrzymanie problemów związanych ze ścieraniem się różnego rodzaju podłóg, a kłopoty, które pojawiają się w przypadku nadmiernego użytku danej powierzchni są odpowiednio zaadresowane poprzez wykorzystanie profesjonalnych wyłożeń podłogowych. Tym samym, wykładziny nadają się idealnie do siłowni, której podłoga jest poddawana częstemu użytkowi i bardzo mocnemu wycieńczeniu materiału.